Як піклуватися про кошеня.

Якщо ви любите кішок і вирішили завести кошеня, то необхідно дізнатися, як про нього правильно піклуватися, щоб вихованець не страждав і міг приносити багато радості. Догляд за маленьким істотою - це завжди велика відповідальність, до такої справи потрібно підходити серйозно і грамотно. Озбройтеся порадами фахівців, і ви станете для кошеняти добрим господарем і вірним другом.
Вам знадобиться
  • Котячий будиночок, котячий лоток, наповнювач для лотка, миска для води, миска для корму, спеціальний корм, іграшки, котяча когтеточка.
Інструкція
1
Перед тим як принести тварину додому, придбайте всі необхідні предмети для годування, ігор, туалету та відпочинку вихованця. Якщо ви хочете, щоб кошеня не точив кігті об ваші меблі, купіть також спеціальну котячу когтеточку.
2
На перший час обмежте місце перебування малюка однією кімнатою, в якій немає протягу і великих отворів, де він може застрягти. Це потрібно для того, щоб вихованець поступово адаптувався до нового житла, звик до вас і обстановці, освоїв спочатку невелику, а потім і всю територію вашої квартири.
3
Привчати до туалету кошеня почніть в той же день, щоб не виникло проблем надалі. Поставте лоток на видному місці і насипте в нього той наповнювач, до якого звик кошеня. Якщо він у перший раз сходив мимо, умочіть туалетний папір у калюжу і покладіть в наповнювач. Чи не тикайте кошеня носом в сечу, краще постарайтеся помітити, коли він збирається помочитися ще раз, і швидко посадите вихованця в лоток.
4
Годувати кошеня в перші дні бажано тим же кормом, що й попередні господарі, надалі постарайтеся скласти план з повноцінним різноманітним і збалансованим харчуванням. Не обмежуйте годування тільки готовим котячим кормом, раціон малюка повинен включати в себе молочні та м'ясні продукти, яйця, рибу, трохи каш і овочі, які можна замінити спеціальної травичкою із зоомагазину. Не годуйте вихованця зі свого столу, так як йому шкідливо їсти багато солі і спецій. В окремій мисці завжди повинна стояти свіжа вода, щоб кошеня міг попити в будь-який час.
5
Частота годувань залежить від віку кошеня. Тварина молодше 3 місяців харчується 6 або 7 разів на добу. Якщо йому від 3 до 4 місяців, тоді 5-6 разів. Кошеня з 4 до 6 місяців бажано годувати 4 рази на день. 6-9-тимісячної вихованця годують приблизно 3-4 рази. У віці від 9 місяців до року можна переводити на 2-3 разове харчування.
6
Обов'язково сходіть з кошеням до ветеринара і поставте всі щеплення. При необхідності, перед процедурою підлікуєте тварина і проведіть дегельмінтизацію, так як вакцинувати можна тільки здорового вихованця. Перші щеплення роблять вже у віці 2-3 місяці, постарайтеся не пропустити цей термін.
7
Купають маленьких кошенят тільки в разі сильного забруднення. Використовуйте спеціальний щадний шампунь із зоомагазину і неглибоку ванночку з теплою водою. Голову без необхідності не мийте, а якщо помити все ж потрібно закрийте вушка ватними тампонами. Після купання витріть кошеня рушником і залиште в кімнаті без протягів до повного висихання.