Як вибрати електролобзик.

Електролобзик - популярний ручний інструмент, за допомогою якого можна виконувати безліч різних робіт, пов'язаних з розпилом листових матеріалів. Завдяки своїм універсальним можливостям і простоті експлуатації, цей пристрій незамінне не тільки в побутовому використанні, але і при виконанні професійних завдань.
Інструкція
1
Зверніть увагу на потужність електродвигуна. Від цього показника залежить клас інструменту, який може використовуватися в побуті або призначатися для професійних робіт. Побутові моделі мають потужність 380-700 Вт, можуть розпилювати дерево товщиною до 0,7 см, сталь - до 0,2-0,4 см. Від професійних пристроїв побутові відрізняються набором додаткових функцій і меншим робочим ресурсом.
2
Прилад професійного рівня має потужність від 750 до 1000 Вт, забезпечує рез стали до 1 см і Двосантиметровий алюмінію. Глибина розпилу деревини досягає 0,8-1,5 см. В інструкції товщина матеріалу вказана як «максимальна глибина розпилу».
3
Також на ринку ручного інструменту можна зустріти малопотужні моделі, які живляться від акумуляторної батареї. Вони підходять для різу матеріалу в обмеженому обсязі за відсутності електромережі.
4
Поцікавтеся, яка у приладу частота ходу Лобзиковий полотна. Цей параметр вказує на число зворотно-поступальних рухів ріжучого полотна в хвилину і визначає швидкість роботи інструменту. Варто відзначити, що сталь краще ріжеться при меншій частоті ходу, дерево - при більшій.
5
Регулювання частоти ходу, залежно від моделі інструмента, може здійснюватися перед включенням інструменту, або за допомогою фіксуючої кнопки безпосередньо в процесі роботи. Врахуйте, що чим вище частота ходу і вище продуктивність, тим швидше зношується полотно пилки.
6
Переконайтеся в наявності в пристрої маятникового механізму з перемикачем. Механізм здійснює рухи пилянням в горизонтальній площині, збільшуючи продуктивність різання, час експлуатації та швидкість роботи. Істотним мінусом є деяке зниження якості різу. Тому при необхідності виконати чистової рез відключайте механізм. Ця функція незамінна при різанні деревини твердих порід і сталі.
Корисна порада
Якщо вам належить працювати при слабкому освітленні, вибирайте інструмент, оснащений підсвічуванням.