Як говорити, щоб підлітки слухали.

Підлітковий вік - один з найскладніших. Дитині важко освоїтися з змінами, що відбуваються з його організмом. Гормональний вибух викликає часті зміни настрою, підліток постійно на взводі. І батьки повинні враховувати в розмові це своєрідне психоемоційний стан.
Інструкція
1
Якщо дорослий зумів достукатися до підлітка - значить, він згадав себе в дитинстві. Як було складно розповісти батькам про свої почуття і переживання, як важко довести, що ти вже маєш право голосу. Враховувати думку підлітка і прислухатися до нього - ось перше, чого повинні навчитися батьки. Якщо вони зможуть перебороти свій авторитаризм, то вони зуміють знайти похід до своєї дитини.
2
Батьки повинні зрозуміти, що підлітком не можна командувати. Усі прохання, висловлені в наказовому тоні, викличуть агресію. Щоб дитина виконував необхідну, попросіть його про це спокійно. Поясніть, чому для вас важливо, щоб він зробив те чи інше. Він уже не маленький і давно намагається розібратися в послідовності дій. Якщо ви поясните йому, наприклад, що, чи не вимивши посуд зараз, він залишиться без чистої тарілки за вечерею - підліток виконає свої обов'язки. Якщо він забув - не робіть їх за нього. Нічого страшного, якщо сім'я повечеряє на п'ять хвилин пізніше, після того як підліток все-таки вимиє посуд. Так він навчиться бути відповідальним і зрозуміє, що більше ніхто не виконуватиме покладені на нього обов'язки.
3
Щоб підліток прислухався до ваших слів, станьте йому другом. А це значить - цікавтеся його життям, але перестаньте повністю контролювати її. Дайте йому свободу. Нехай приймає рішення самостійно. Ви втручайтеся тільки в тих випадках, коли підліток цього попросить. І ніколи не лайте його за промахи. Інакше він не буде розповідати вам про них, але не перестане їх здійснювати.
4
Пам'ятайте, що через гормональної перебудови підліток практично завжди на взводі. Приймайте до уваги його стан. Чи не приставайте до вказівок, якщо бачите, що він чимось засмучений. Дайте підлітку час заспокоїтися. Півгодини для вас не зіграють ніякої ролі, зате покажуть дитині, що ви шанобливо ставитеся до його почуттів.