Користь і шкода цикорію.

Цикорій - трава, відома своїми корисними властивостями, яку багато хто вважає смітною. Поширеним застосуванням цикорію є заміна їм кави, проте на цьому його функції не закінчуються. Як і будь-яка рослина, цикорій має корисні і шкідливі властивості. Зловживання ним веде до неприємних наслідків.

Корисні властивості цикорію

Ця чудодійна трава отримала широке застосування з давніх часів і приносить користь всьому організму. Цикорій має саме широке застосування в трьох варіаціях: рідкий, смажений і у вигляді розчинного порошку, який можна пити. Для виготовлення даних сумішей використовують не блакитні і красиві суцвіття, а непривабливу кореневу частину, так як вона містить найбільшу частину корисних свойств.Цікорій дуже корисний для серцево-судинної системи, особливо для гіпертоніків, тому що міститься в ньому калій нормалізує ритм і пульсацію серця, а також виводить холестерин з крові і нормалізує її циркуляцію. Цикорій має у своєму складі інулін - природний замінник цукру. Для тих, хто страждає на цукровий діабет або схильний до підвищення цукру в крові, цикорій стане чудовою і нешкідливою заміною сладкого.Содержащійся вітамін В докорінно рослини благотворно впливає на нервову систему і володіє судинозвужувальну ефектом. Прагнуть прискорити процес схуднення знайдуть у цій універсальної траві все необхідне, оскільки цикорій виводить жири з організму. Однак, тут є і зворотна сторона - він пробуджує апетит. Вміст каротину в цикории сприяє поліпшенню зору і уповільнення процесу старіння шкіри.
Багато мам намагаються забезпечити своїх дітей достатньою кількістю корисних речовин для нормального росту і розвитку. Але цикорій можна вживати дітям, починаючи тільки з 1 року, у невеликих дозах.
Період годування малюків грудним молоком або лактація - дуже делікатне і серйозна справа. Деякі жінки не в силах відмовитися від кави навіть при годуванні груддю, в цьому випадку цикорій якраз врятує ситуацію, так як його можна вживати замість кофеїну в невеликих кількостях.
Єдине, про що слід пам'ятати годуючим мамам - це алергія, яку може викликати цикорій у малюка. Тому необхідно уважно стежити за зовнішніми проявами алергічної реакції у разі його вживання.
Існує різновид даної рослини - салатний цикорій, який схожий на витягнутий капустяний качан, але тільки з більш тонкими і ребристими листям. Він дуже популярний і використовується в багатьох рецептах для готування страв з овочами, салатів і закусок.

Шкідливі властивості цикорію

Однак, при всіх достоїнствах цикорію, необхідно відзначити його шкідливий вплив на організм. Таких факторів небагато, але про них не слід забувати. Під час прийому антибіотиків вживання цикорію протипоказано, так як він послаблює дію ліків. Схильні до варикозу, а також страждають гемороєм люди можуть випробувати посилення цих хвороб внаслідок використання цикорію. Так як цикорій дає ефект «збудження», людям з нестійкою нервовою системою він протипоказаний. При гострих респіраторних захворюваннях і бронхіальній астмі категорично заборонено вживати цикорій, так як він подразнює слизову ротової порожнини і носа, тим самим провокуючи погіршення стану людини.