Як дихати при співі.

Голос - найстаріший і найдоступніший людині музичний інструмент. Навряд чи коли-небудь історики дадуть відповідь, коли саме люди навчилися співати. Звук в даному випадку видає повітряний стовп. На заняттях з вокалу учнів якраз і вчать управляти цим стовпом, тобто створювати коливання і посилювати їх. Саме тому особлива увага приділяється правильному диханню.
Вам знадобиться
  • - збірка вокальних вправ;
  • - камертон;
  • - дзеркало;
  • - плеєр з записами популярних пісень;
  • - цигарковий папір;
  • - свічка.
Інструкція
1
Визначте свій тип дихання. Може бути, ви від природи вмієте дихати правильно, так що вам залишається тільки закріпити наявні навички. Розрізняють чотири типи дихання: грудної, він же реберний або костальний, два типи груднобрющного (реберно-діафрагматіческій і ніжнереберно-діафрагматіческій), черевний (діафрагматіческій). При грудному диханні розширюється верхня частина грудної клітки. Живіт, навпаки, втягується. При груднобрюшном диханні беруть участь і груди, і діафрагма, а при черевному, відповідно, опускається і піднімається діафрагма. Живіт надувається, а груди залишається нерухомою. Жінкам частіше властиво грудне дихання, чоловікам - брюшное, але трапляються й винятки. Майстри вокалу досі не прийшли до єдиної думки, який тип краще - груднобрюшной другий чи черевної. Досвідчений вокаліст однаково володіє всіма типами дихання, і в разі необхідності може скористатися будь-яким. Це залежить від художнього завдання. Починаючому ж потрібно насамперед змусити працювати діафрагму.
2
Навчіться робити короткий, але глибокий вдих. Встаньте прямо, різко вдихніть повітря через ніс, а потім повільно видихніть через рот. Вправа найкраще робити перед великим дзеркалом. Поспостерігайте, в якому становищі перебувають при вдиху і видиху знаходяться груди і живіт.
3
Зробіть наступне вправу. Встаньте прямо. Одну руку покладіть на живіт. Зробіть короткий вдих, намагаючись набрати якомога більше повітря, а потім повільний видих. Ваша рука повинна відчути, як надувається, а потім приймає звичайне положення живіт. При черевному і грудобрюшная диханні він не втягується, Можна проконтролювати процес, поклавши долоню на нижню ребро. Ребра при диханні розсуваються.
4
Якщо виникають проблеми з видихом, використовуйте кілька вправ. Наприклад, можна задувати свічку. У перший раз поставте її на такій відстані, на якому ви можете задути полум'я без особливих зусиль. Поступово відсувайте свічку.
5
Гарною підмогою стануть стрічки з тонкого паперу. Наріжте стрічки, підвісьте їх на нитку. Нитку натягніть між двома цвяхами (наприклад, в дверному отворі). Дуйте на стрічечки, поступово відсуваючи від шнурка.
6
Спробуйте розподілити дихання на цілу музичну фразу. Співати поки не треба. Увімкніть плеєр із записом добре знайомої пісні. Вдихніть на початку фрази і повільно видихніть. Може статися, що до кінця фрази у вас залишиться ще якусь кількість повітря. Його необхідно видихнути перед наступним вдихом. Це може виявитися важливим, коли ви перейдете до виконання музичних творів.
7
Заспівайте один звук. Найкраще взяти його за камертоном, але можна використовувати і музичний інструмент, наявний у вас вдома - гітару, фортепіано, флейту. Вдихніть, візьміть звук і тягніть його до тих пір, поки не видихніть все повітря.
8
Повторіть попередню вправу, виконавши коротку музичну фразу. Найкраще її взяти зі збірки вокальних вправ або підручника сольфеджіо для першого класу. До речі, в нотах для початківців вокалістів зазвичай позначено, де саме потрібно брати дихання. З
Зверніть увагу
Починати співати серйозні вокальні твори можна тільки після распевок.
Корисна порада
При співі плечі не повинні підніматися, незалежно від того, який у вас сформувався тип дихання.