Як дорослим навчитися малювати.

Є розхожа думка, що починати вчитися малюнку і живопису потрібно якомога раніше. Підтвердження начебто є в біографіях відомих художників: дійсно, багато з них почали вчитися в ранньому дитинстві. Але правил без винятків не буває, і навіть деякі великі живописці починали освоювати майстерність, коли були вже дорослими людьми. Так що не чиніть опір, якщо у вас раптом виникло непереборне бажання малювати.
Вам знадобиться
 • - папір;
 • - фарби;
 • - олівці;
 • - кисті;
 • - пастель;
 • - вугілля;
 • - сангина;
 • - настільна лампа;
 • - листівки з малюнками;
 • - посібник з навчання перспективі;
 • - геометричні тіла (можна використовувати дитячий будівельник);
 • - репродукції з картин великих художників.
Інструкція
1
Під керівництвом досвідченого педагога навчання піде швидше. Так що для початку пошукайте відповідні курси або студію. Вони можуть бути в місцевому будинку культури. Відділення для дорослих відкривають і багато дитячі художні школи. Так, навчання, як правило, платне, але ціна цілком доступна навіть не дуже заможній людині. Може бути, у вашому місті є аматорське об'єднання, де хороші художники діляться своїм досвідом з початківцями. У великих містах можна знайти і спеціальні курси навчання малюнку любителів вишивки, в'язання або конструювання одягу.
2
Курси і студії, на жаль, є не скрізь, так що не виключено, що доведеться вчитися самостійно. Ну що ж, нічого неможливого немає. Почніть з придбання матеріалів. На перших порах вам знадобиться не так вже й багато. Папір, прості олівці різної м'якості, кольорові олівці, воскові крейди - ось, мабуть, і все. З фарбами можна і почекати. Папір знадобиться різного формату. До речі, купувати спеціальний набір для акварелі поки не обов'язково. Якщо у вас після ремонту залишилося небагато паперових шпалер - використовуйте їх.
3
Починати малювати краще з самого простого. Наприклад, з геометричних фігур. Намалюйте квадрат, розташувавши його в центрі листа. Постарайтеся, щоб рука не тремтіла. Це - психологічний момент, властивий багатьом початківцям. Якщо ваш квадрат буде кривим, у світі нічого не трапиться, вам навіть незадовільну оцінку не поставлять. Ви просто намалюєте новий або підправити цей. Намагайтеся не користуватися гумкою. Застосовуйте його виключно у випадках, коли помилку неможливо приховати лініями або штрихуванням.
4
Поекспериментуйте з квадратами. Намалюйте великий і маленький, багато маленьких, великий в різних частинах аркуша. Зобразіть квадрат в похилому положенні. Один з квадратів спробуйте перетворить на куб. Для цього, звичайно, потрібно трохи знати закони перспективи, але їх можна знайти в будь-якому підручнику академічному малюнку. Спробуйте передати форму штрихуванням. Зверніть увагу на те, що ближні до глядача ділянки виглядають світліше, ніж віддалені.
5
Намалюйте інші геометричні фігури - прямокутник, трикутник, коло, трапецію. Перетворіть їх в паралелепіпед, конус, кулю, усічений конус.
6
Поставте перед собою кілька простих предметів різної форми. Поруч поставте настільну лампу. Уважно подивіться, де розташовуються на поверхнях світлі і темні ділянки. Переміщайте лампу і спостерігайте, як змінюється положення світла і тіні. Спробуйте намалювати предмети при різному освітленні.
7
Навчіться змальовувати з листівок. В цьому нічого поганого немає, адже навіть великі майстри освоювали необхідні їм навички, копіюючи твори своїх попередників. Спочатку вибирайте прості по композиції ілюстрації до казок. Визначте місце композиції і положення об'єктів відносно один одного. Проаналізуйте форму кожного фрагмента. Ви переконаєтеся, що майже всі деталі мають форму вже знайомих вам геометричних фігур, і вам залишається тільки правильно визначити їх співвідношення.
8
Навчившись робити начерки олівцем, переходите до інших видів техніки. Для малюнка можна використовувати вугілля або сангину. Що стосується фарб, то до їх вибору потрібно підходити дуже уважно. Як не дивно, найбільш популярна техніка акварелі - одна з найскладніших. Починати краще з гуаші, потім освоїти масло, а потім вже переходити до роботи аквареллю.