Що не можна їсти в піст: список продуктів.

Останнім часом відбулося відродження інтересу до релігії, росіяни знову відкривають для себе ті вікові традиції, які все-таки не вдалося викорінити за роки Радянської влади, і намагаються дотримуватися їх. Однією з таких традицій є дотримання численних церковних постів, в які віруючі очищають не тільки свою душу, але й тіло, виключаючи зі свого раціону скоромну їжу.

Продукти, які виключені під час посту

В список продуктів, які церква забороняє вживати в їжу під час постів, входять всі, для виробництва яких використовувалося сировину тваринного походження. В першу чергу заборона стосується м'яса і будь-яких м'ясопродуктів, а також птиці і яєць. Під забороною молоко і все, що з ним пов'язано: вершкове масло, сметана, сир, кисломолочні продукти та напої, сири. В піст забороняється вживати в їжу макарони, білий і здобний хліб, торти, печиво, вафлі і будь-яку випічку, в якій містяться масло, яйця і молоко. Не забувайте, що не можна їсти і майонез, адже для його приготування теж використовуються яйца.Некоторие продукти, такі, як рибу і рослинне масло, можна їсти тільки в ті дні посту, які вважаються нестрогими, хоча рослинне масло і не має тваринного походження. Заборона стосується також шоколаду і фастфуда, в яких багато жирів. В піст не можна вживати алкогольні напої, у тому числі і пиво.

Пост по дням тижня

В деякі дні тижня пост може бути більш суворим, а в деякі, в тому числі і випадні на церковні свята, можна допускати деякі послаблення. Так, понеділок, середа і п'ятниця - дні строгого поста, Сухояденіє. У ці дні можна вживати тільки ті продукти, які не піддавалися тепловій обробці, виключено і додавання рослинного масла. У дні строгого поста можна їсти тільки чорний хліб, овочі і фрукти, запиваючи їх водою або несолодким компотом. Якщо ви в ці дні будете робити салати, для заправки можна використовувати тільки лимонний сік, змішаний з невеликою кількістю меду.
Під час посту не слід голодувати, особливо якщо до цього ви не відмовляли собі в їжі. Це загрожує проблемами з жовчовиділення і ерозивними процесами в шлунково-кишковому тракті.
Гарячі страви можна їсти по вівторках і четвергах, але і в ці дні додавати в них масло заборонено. А ось субота і неділя - дні послаблення, коли ви, нарешті, можете обсмажити на рослинному маслі рибу або овочі, додати його в салати.

Правильне харчування під час посту

І під час посту ваше харчування може бути здоровим. Відсутній в раціоні тваринний білок замініть продуктами, в яких містяться білки рослинного походження. Перш за все, це гриби і бобові: сочевиця, квасоля, горох, нут. Відсутні жири містяться в горіхах, а залізо - в яблуках, гречці, бананах.
Пам'ятайте, що, дотримуючись релігійні пости, не слід відразу по їх завершенні впадати у гріх обжерливості, це шкідливо не тільки для душі, але і для здоров'я.
Годуючим матерям і хворим людям під час постів дозволено вживати в їжу молоко та продукти з нього. Тим, хто страждає на цукровий діабет, нирковою недостатністю, недокрів'ям і ослабленням імунітету церква дозволяє їсти м'ясо, не вважаючи це гріхом.
Великий піст за своїми обмеженням найжорсткіший, тому питань про те, що не їдять у піст, виникає досить багато. На практиці важко буває тільки почати, тоді як потім сумніви в дозволеності тих чи інших продуктів зникають самі собою.
Вам знадобиться
  • - пісні продукти.
Інструкція
1
Категорично заборонено в пост будь-яке м'ясо, незалежно від того, до якого сорту воно відноситься. Це правило поширюється також на птицю і рибу, тому страви з них готувати також не можна. Думки розходяться лише з приводу морепродуктів, так як вони відносяться до іншого сімейству, ніж риба. Але істинні віруючі вважають, що молюски також живі, тому особливого відмінності між ними і рибою немає, тому від їх вживання також краще відмовитися.
2
Їжа в пост повинна бути тільки рослинною. Продукти тваринного походження - це скоромна їжа, до якої відноситься не тільки сама плоть тварин, але і все те, що виходить за їх участю. Це молоко, будь-які молочні продукти, сметана, йогурти, кефір, яйця, в тому числі і яєчний порошок, так часто додається виробниками в різні продукти.
3
Чи не їдять у піст не тільки подібні продукти в чистому вигляді, але і будь-які інші страви, що їх містять. Тобто випити кави з додаванням рослинних вершків цілком припустимо, тоді як поснідати млинцями з допустимою начинкою з варення або картоплі, коли до складу тесту входить молоко і яйця, не можна. Тому не дозволяється і велика частина випічки, якщо тільки вона не пісна.
4
Чи не дозволений в якості соусу майонез, до складу якого входять і масло, і яйця, тому салати найкраще заправляти соєвим соусом або лимонним соком.
5
Заборонено вживати будь-яке спиртне, незважаючи на те, що в натуральних рецептах воно повинно мати рослинне походження. Це пов'язано з тим, що піст - це в першу чергу очищення душі, а не дієта, а алкоголь для людини - це надмірність, а не необхідність.
6
Заборона поширюється і на рослинне масло, але тут ситуація не така категорична. В суботу, неділю та святкові за церковним календарем дні масло дозволено.
Зверніть увагу
Виняток з приводу риби стосується лише Вербної неділі та Благовіщення. У ці дні риба дозволена.