Як живуть бджоли.

Більшість комах - одинаки, але тільки не бджоли. Бджоли живуть сім'ями в вуликах, при цьому окремо кожна бджола з біологічної точки зору являє собою жіночу особину, яка не здатна до розмноження. За оновлення роду і поповнення в сімействі відповідає одна-єдина бджола, матка. Матка багаторазово більше інших бджіл, і за добу така бджола може відкласти до 2000 яєць.
Інструкція
1
Максимальна кількість бджіл в одній сім'ї може досягати десятків тисяч, і, звичайно, щоб всі комахи були ситі і захищені, вулик повинен володіти певною організованою системою керівництва. Цікаво, що життєдіяльність бджіл значною мірою залежить від їх віку.
2
Молоді робочі особини, яким не більше 3-4 днів від народження, займаються підтримкою порядку, прибирають вулики. Ставши дорослішим, вони можуть годувати личинок, і тільки у віці близько 20 днів бджола вилітає на збір меду. Старі бджоли займаються видобутком води для свого вулика, що не відлітаючи далеко від дому.
3
На сьогоднішній день вчені говорять про те, що в бджолиній сім'ї немає керівних комах, неможливо об'єктивно назвати ні матку, ні трутня важливіше, ніж робоча бджола. Кожне комаха виконує свою функцію, завдяки чому сім'я бджіл отримує прожиток, воду, захист, продовження роду.
4
Між собою бджоли спілкуються за допомогою звуків, тактильних контактів, нюху, харчових і хімічних контактів, а також за допомогою «танцю бджіл». Вчені проводили різноманітні інтелектуальні тести з комахами і тваринами, якщо з 100 балів вовк набирає все 100, собака 60, то бджола - близько 50 балів. Це дозволяє говорити про те, що бджоли є, безумовно, вкрай розумними комахами.
5
Бджолина матка виробляє особливу речовину, що має запах. Запах цей у кожної бджолиної сім'ї свій, і ніколи в вулик не впустять чужака. Визначаючи по запаху, до якої родини належить бджола, комахи можуть гарантувати, що весь нектар, заготовлений робочими бджолами, дістанеться тільки їхній сім'ї, а не буде порознесений по сусідніх вуликів. Оберігають свою незалежність бджолині сім'ї завзято, не допускаючи вторгнення чужинців на територію вулика. Якщо бджола залишається одна, нехай і за наявності корму, вона гине - без родини ці комахи не виживають.
Зверніть увагу
Цікаво, що в періоди, коли навколо особливо багато квітів, і нектару можна зібрати максимальну кількість, з вулика вилітають і бджоли-підлітки, які досягли 10-денного віку. Вони допомагають дорослим комахою у заготівлі прожитку.