Білкова дієта – Мистецтво бути стрункою.

Серед безлічі різноманітних дієт і програм харчування найбільшою популярністю користується білкова дієта. Її принцип полягає в скороченні споживання продуктів, що містять вуглеводи при збереженні в раціоні їжі, багатої білком.

Суть білкової дієти

Білкова дієта відома також під назвами «Кремлівська дієта» і «Дієта Аткінса». Ці системи живлення трохи відрізняються один від одного, але суть їх одна: вам належить відмовитися від вуглеводомістких продуктів або ж скоротити їх споживання до мінімуму. Кожному продукту вашого меню присвоюється певна кількість умовних одиниць або очок. Будь-яка їжа має стільки очок, скільки містить в собі вуглеводів.
Якщо в одному курячому яйці 2 г вуглеводів, це ж яйце має 2 умовні одиниці. Розрахунок ведеться на 100 грамів будь-якого продукту.
Дотримуючись білкову дієту, ви можете сміливо вживати в їжу продукти, багаті білком: ковбаси, птицю, рибу і м'ясо. Вони містять у собі від нуля до одного очка. Причому абсолютно не важливо, в якому вигляді ви будете їсти ці продукти. Сир та яйця містять від 2 до 4 очок. В овочах і фруктах кількість вуглеводів збільшується. Найдорожчими по вуглеводної оцінці продуктами є будь-які борошняні вироби, шоколад, цукровий пісок. Для того щоб схуднути, вам необхідно вживати за добу продукти, в сумі становлять не більше тридцяти або сорока умовних одиниць. Отже, ви можете їсти в необмеженій кількості рибу, птицю і м'ясо, обмежувати себе в сирі, яйцях і бути обережними у вживанні овочів і фруктов.Процесс схуднення починається саме тоді, коли ваш організм позбавляється вуглеводів, які є швидким джерелом енергії, а замість них отримує тільки білок. Тепер для того щоб отримувати енергію, вашому організму доведеться потрудитися і зайнятися розщепленням жирів.

Плюси і мінуси білкової дієти

Головним плюсом білкової дієти є швидке зниження ваги. Крім того, подібна система харчування не забороняє вживання міцних спиртних напоїв.
Під час білкової дієти вам дозволено пити тільки міцні спиртні напої. Вживання пива, шампанського або вина заборонено.
Однак мінусів у цієї дієти набагато більше, ніж плюсів. По-перше, в організмі відбувається утворення кетонових тіл, які ушкоджують тканини нирок, печінки і навіть головного мозку. По-друге, така дієта є досить дорогою, а також вимагає постійного підрахунку очок, а для нього потрібен список продуктів і які у них умовних одиниць і електронні ваги для вимірювання ваги продуктів. По-третє, подібні обмеження в овочах і фруктах можуть призвести до нестачі харчових волокон. Звідси виникають проблеми з травленням, порушення роботи кишечника і накопичення токсичних продуктів у вашому організмі. Білкова дієта призводить до дефіциту мінералів і вітамінів. Крім того, вона заборонена людям із захворюваннями серцево-судинної системи, печінки, нирок і жовчного міхура, а також людям, страждаючим цукровим діабетом.