Дошка дубова обрізна: властивості, застосування.

Дошка дубова обрізна (стругані) - це якісний пиломатеріал, який застосовується для зовнішньої обробки, виготовлення підлог, зборів, декоративних елементів.

Установки та властивості дошки дубової обрізної

Зазвичай на ринку будівельних матеріалів зустрічається дошка довжиною від 2 до 6 метрів і товщиною від 2,2 до 15 сантиметрів. При співвідношенні довжини і товщини обрізної дошки близькому до одиниці її називають брусом. Інші параметри, за якими класифікують обрізну дошку, - це вологість і сортність. За вологості дубові дошки діляться на: - сирий матеріал (вологи в ньому від 22% і вище); - сухий (вологи в ньому від 8 до 21%); - сирої антісептірованний. По сорту обрізні дошки відповідно до Держстандарту бувають: - добірні, їх використовують в суднобудуванні і автомобілебудуванні; - дошки I сорту, їх також застосовують в судно- та автомобілебудуванні, а крім цього в будівництві та при виготовленні меблів; - дошки II сорту необхідні в тих же галузях, що і перші два сорти, але на менш значущих позиціях; - дошки III сорти використовують аналогічно більш якісної сировини, а ще при виготовленні різних упаковок і тари; - дошки IV сорту потрібні для виробництва маловідповідальних деталей.
Дошки з дуба коштують недешево, але через високої якості та довговічності , вони затребувані і постійно користуються великим попитом.
Деревина дуба важка, тверда і щільна, вона має високу стійкість до загнивання . Через останній властивості її часто використовують для обробки ванних кімнат, саун, лазень, кухонь.
Вибираючи дубову дошку, необхідно уважно подивитися, чи немає на ній слідів деформації, тріщин і розривів по торцях. Наявність цих дефектів говорить про неправильну сушінні, що значно скоротить термін служби дошки.
Колір дубової деревини може варіюватися від світло- солом'яного до червоно-чорного. Чим старше дерево, тим більше насиченим стає його відтінок.

Застосування дубової обрізної дошки

Через високу зносостійкості дубову дошку використовують для створення підлог. Дубові підлоги володіють відмінною механічною міцністю. До того ж така властивість дубової деревини, як в'язкість, робить дошки гнучкими і здатними утримувати цвяхи і шурупи, що важливо при експлуатації підлоги.
Щоб отримати інший відтінок або повністю змінити колір дубової дошки, її піддають тонировке і покривають лаком. Перед лакуванням дошки обробляють порозаполнителем, він запобігає проникненню лаку вглиб деревини.
З строганних дубових дощок виготовляють меблі, вхідні та міжкімнатні двері, вікна, сходи, декоративні решітки та панелі, покрівельні каркаси. Вироби з дуба екологічно безпечні для людського здоров'я.