Дизайн інтер'єру вітальні з каміном.

Сьогодні камін втратив своє першочергово значення - зігрівати приміщення і людини в холодну, сиру і негоду. Але, тим не менш, не втратив своєї популярності і затребуваності. Вітальня, в якій є справжній камін - «домашнє вогнище», завжди буде виглядати більш затишно, романтично і елегантно.

Каміни в інтер'єрі - основні принципи вибору

Щоб встановити у себе вдома камін, вам належить вирішити кілька важливих завдань. По-перше, обміркувати, який тип каміна вибрати. Це може бути справжній камін з димоходом, топкою і піддоном для золи. Або зручний і сучасний, але не такий затишний і патріархальний, камін на газу, твердому паливі або біопаливі. А може бути ви зупините свій вибір на стилізованій імітації каміна, де великий вогонь замінять кілька звичайних господарських свічок. Треба розуміти, що біокаміни, наприклад, не покликані опалювати приміщення, а служать виключно як декоративний елемент інтер'єру. Що не можна сказати про газові камінах, які цілком можуть обігріти більше приміщення. Крім того, вітальня з будь-яким каміном повинна мати відмінну вентиляцію і проветриваемость.
Каміни з справжнім димоходами підходять тільки для приватних будинків з площею приміщення не менше 25 кв.м. А для квартири вам доведеться зупинити свій вибір на газовому, електро або біо варіанті.
По-друге, важливо заздалегідь визначити місце для каміна. Воно не повинно знаходитися на проході, біля нього має бути достатньо вільного простору. Адже по ідеї, саме біля каміна ви будете збиратися вечорами разом родиною. І третій момент - дизайн інтер'єру вітальні. Камін повинен стати невід'ємним елементом загального дизайну, органічно вписується в конкретну обстановку. Тому стиль самої вітальні і стиль каміна повинні знаходитися в суворій відповідності. Є напрямки, які просто немислимо уявити без каміна - англійський стиль і шале.
Не варто сучасний камін поміщати в вітальню під класику або в сільському стилі. Так само як і у вітальні хай-тек або мінімалізм буде безглуздо виглядати камін під старовину.

Варіанти проектів інтер'єрів вітальні з каміном

Найчастіше можна зустріти традиційний варіант вітальні з каміном, близький до класичного або сільському стилю. Тут під всю конструкцію відводиться ціла стіна або великий виступ на площині стіни. Сам камін обрамляється портиками або колонками зі штучного або натурального мармуру (якщо це класика) або іншим декором, наприклад, кам'яна або цегляна кладка (якщо в інтер'єрі панує сільський стиль, кантрі). Над каміном може розташовуватися широка або вузька горизонтальна площина. На неї зазвичай ставляться різні аксесуари (настільна лампа, ваза, статуетки) або побутова техніка (музичний цент, ТБ і пр.). Навпаки каміна розташовують зону відпочинку: як правило, це журнальний столик і з боків крісла або дивани. Зовсім інший підхід до каміна і загальному дизайну вітальні можна побачити в стилях хай-тек і мінімалізм. По-перше - це використання самих ультрасучасних варіантів електрокамінів з найбільш незвичайним розташуванням в просторі. Це каміни як частини сотенний перегородки, де вогонь укладений в монолітні прямокутники з вогнетривкого скла, підвісні каміни, каміни найнесподіваніших форм у вигляді крісел, ламп, настінних картин і пр. І все це на тлі чистих гладких площин, відсутності декору і мінімуму меблів.