Як позбутися від хрущів.

Хрущі, або хрущі - комахи, відомі багатьом з дитинства. Вони низько літають, голосно дзижчать, хлопці ловлять їх і садять в сірникові коробки. Здавалося б, жук - невинне істота. Але насправді це небезпечний шкідник, який може завдати чималу шкоду городу і саду. Личинки хруща підгризають коріння дерев, псують картопляні бульби, морква і буряк. Дорослі особини поїдають молоде листя і можуть тим самим погубити саджанці. Тому садівники і городники повинні вміти боротися з хрущами.
Вам знадобиться
 • - лопата;
 • - цибулиння;
 • - насіння білої конюшини;
 • - таз;
 • - лампочка;
 • - клей або солідол;
 • - пластикова пляшка;
 • - мотузка;
 • - квас або заграло варення;
 • - шпаківні;
 • - інсектицидні препарати.
Інструкція
1
Починати боротьбу з хрущами на ділянці треба з знищення личинок. Вони мешкають під землею в різні пори року на різній глибині. Найзручніше збирати їх у теплу погоду, навесні і влітку, коли вони знаходяться в 10-20 сантиметрів від поверхні. Зберіть личинок вручну при перекопуванні грунту і знищіть.
2
Щоб знищити личинок хруща, поливайте землю настоєм лушпиння цибулі. Зберіть приблизно третину відра лушпиння, залийте водою до країв і настоюйте 5-6 днів. Потім розбавте водою в пропорції 1 до 1 і цим розчином поливайте грядки, краще в теплу погоду, коли личинки ближче до поверхні.
3
Прихильники екологічного землеробства можуть використовувати і такий спосіб боротьби з хрущами, як задернение ґрунту. Справа в тому, що хрущі некомфортно себе почувають в азотистих землях. Тому посійте навколо стовбурів дерев білий конюшина. На його коренях мешкають особливі бактерії, які насичують грунт азотом, засвоюючи його з повітря. В такій землі личинки жити не зможуть. Та й бур'яни будуть рости неактивно.
4
Подбайте і про вилов дорослих жуків. Для цього виготовте пастки. Наприклад, змастіть неглибокий таз клеєм або солідолом і поставте на дно лампочку. Коли злегка стемніє, виставте ємність з включеною лампою на город, шкідники полетять на світло і пристане.
5
Можна змайструвати та іншу пастку, з пластикової пляшки. Зріжте верхню частину, виконайте в стінках чотири отвори і Протягніть в них мотузку. Налийте в пляшку заграло варення або квас, повісьте пастку на дерево (краще таких конструкцій зробити декілька). Шкідники залетять всередину, не зможуть вибратися з пляшки і загинуть. Пастки треба постійно оглядати і прибирати звідти мертвих жуків.
6
Крім того, щоранку стряхивайте хрущів з дерев. В цей час доби вони сонні, тому малорухливі і не встигнуть відлетіти. Упалих на землю комах зберіть вручну і знищіть.
7
У боротьбі з хрущами добре залучити в союзники птахів: шпаків, дроздів, граків. Додайте в саду або городі кілька шпаківень, птахи заселять будиночки і будуть поїдати хрущів, а заодно і інших шкідників. Також непогано поселити на ділянці їжака: хрущі складають важливу частину його харчового раціону.
8
Якщо всі вищеописані методи не допомагають кардинально вирішити проблему з хрущами, доведеться вдатися до використання хімікатів. Проти хрущів ефективні «Інтра-вир», «Фастак», «Бітоксибацилін», «Політрін», «Арріво». Але застосовувати такі сильнодіючі засоби можна лише під час масового льоту жуків, тобто до і після цвітіння дерев. Обприскуйте посадки днем, саме тоді хрущі харчуються.