Як вести харчовий щоденник.

Ведення харчового щоденника рекомендується тим, хто прагне позбутися зайвої ваги, страждає харчовою алергією або іншими захворюваннями, пов'язаними з якістю та кількістю споживаної їжі (псоріаз, захворювання шлунково-кишкового тракту). Щоденник допоможе контролювати меню, режим харчування, склад і калорійність їжі.
Інструкція
1
Вести харчовий щоденник можна в вашому звичайному щоденнику, можна і завести для нього спеціальний зошит. Намагайтеся носити її з собою і робити записи протягом дня - якщо ви будете заповнювати щоденник один раз на добу (зазвичай це роблять ввечері), ви можете що-небудь забути або упустити. Ведення електронного щоденника зручно, якщо такими можливостями має ваш мобільний телефон; робити записи на комп'ютері кілька разів на день не завжди можливо.
2
Записувати потрібно абсолютно все. Сумлінно відзначайте все дрібниці - не тільки тарілку супу, а й ложку сметани, якою ви його заправили, все чашки кави, випиті на роботі, цукерку, якої пригостила подруга, навіть жувальну гумку. Не забувайте про випитої воді - обсяг споживаної рідини також потребує контролю.
3
Якщо ви худнете, в щоденнику вам по можливості потрібно буде відзначати не тільки продукти, але і калорійність їжі. Відведіть спеціальну графу для зазначення причини прийому їжі - «сильний голод», «пригостили на роботі», «було нудно». Так вам буде легше виявити причини, за якими ви з'їдаєте більше, ніж вам потрібно для нормальної життєдіяльності, і зможете боротися з переїданням.
4
Якщо харчовий щоденник покликаний допомогти вам у боротьбі з алергією або іншим захворюванням, вам також доведеться записувати склад їжі. Потрібно окрема графа для опису реакцій на з'їдені продукти, бажано при цьому вказувати час, через який реакція настала.
5
Незалежно від мети ведення щоденника необхіднозаписувати час прийому їжі і обсяг порцій. Режим харчування важливий і для тих, хто хоче скинути вагу, і для тих, хто хоче поправити здоров'я. Якщо ви харчуєтеся поза домом (в кафе, в ресторані), обсяг страви зазвичай вказаний в меню. Удома ви можете зважувати порції на кухонних вагах, завести таблицю зразкового ваги деяких продуктів (наприклад, середнє яблуко важить 120 грамів, одна карамелька - 6 грамів). Можна також записувати приблизний обсяг порцій в склянках, їдалень і чайних ложках.
6
Вести харчовий щоденник можна скільки завгодно довго. Більш-менш точно відображають склад вашого раціону результати зазвичай стають ясні вже через 2 тижні.
Зверніть увагу
Склад складних страв розписуйте детально - наприклад, з чого був приготований салат, які овочі входили до складу овочевого рагу.