Коркові покриття в дизайні інтер'єру.

Багато сучасні синтетичні матеріали, що використовуються для обробки житлових приміщень, імітують натуральні покриття - камінь, тканини, солом'яні циновки. Зовнішня схожість при цьому може бути і досягнута, а ось абсолютна екологічна безпека - не завжди. Але завжди краще замість імітацій використовувати оригінал, яким є, наприклад, коркові підлогові і настінні покриття.

Властивості коркових покриттів

Натуральні пробкові покриття виходять після обробки кори коркового дуба, який росте на півдні Європи і в лісах Північної Африки на спеціально висаджених плантаціях. Коли дерево досягає віку в 25 років, з нього акуратно знімають кору по всій поверхні ствола, після чого воно продовжує рости і вже через 7-9 років повністю відновлює зовнішній корковий шар. Зняту кору сушать під пресами, а потім нарізають на листи і панелі, які настилають на підлоги і укладають на стени.Пробковие покриття водонепроникні і герметичні, вони можуть бути використані і при обробці ванних кімнат і кухонь - адже коркове покриття не боїться тертя і ударів, а при натисканні на нього швидко відновлює свою форму, йому не страшна цвіль і сирість. Це екологічно чистий природний матеріал, що володіє захисними властивостями, не пропускає шкідливі випромінювання та послабляє дію геопатогенних зон. Крім того, пробка володіє відмінними тепло- і електроізоляційними, а також шумопоглинаючими характеристиками, вона довговічна, легко миється і приємна на дотик, ціна її порівнянна з вартістю ламінату.
Дивовижні властивості пробки обумовлені тим, що понад 85% її обсягу становлять порожнисті осередки, наповнені азотом і киснем.

Використання пробки для оформлення приміщень

За допомогою пробкових покриттів можна створювати унікальні інтер'єри - сама структура пробки дуже різноманітна і може бути як дрібнозернистої, так і пластинчастої, крім того, колірна гамма природних бежевих тонів покриття включає теплі відтінки жовтого, сірого та коричневого кольорів.
Дизайнери радять використовувати пробку в інтер'єрі дитячих кімнат, цей матеріал як не можна краще відповідає вимогам екологічності та безпеки.
Коркові панелі прекрасно комбінуються і поєднуються між собою і з іншими оздоблювальними матеріалами самої різної фактури і забарвлення. Покриття, що прикрашають підлоги і стіни, виглядають з каменем та деревом і навіть з металом, склом і керамічною плиткою. Комбінування дозволяє відтінити і підкреслити пишність цього природного матеріалу, візуально виділити його в інтерьере.Недавно що з'явилася технологія дозволяє отримувати пробкові покриття, що імітують не тільки текстуру різних сортів дерева: дуба, горіха, берези та ін., А й інших природних матеріалів, фарбувати їх в будь-який колір. Виробники пропонують використовувати для дизайну внутрішніх приміщень житлових будинків не тільки звичайну коркову плитку, але і художні пробкові підлогові покриття. Використовуючи найрізноманітніші художні прийоми - від тиснення та фарбування до мозаїки, вдається отримувати справжні шедеври, самі по собі є прикрасою інтер'єрів.