Як вибрати електрорубанок.

Такий інструмент, як електричний рубанок, незамінний при виконанні будівельних робіт, пов'язаних з використанням необроблених дощок. З одного боку такий матеріал відносно дешевий, з іншого - вимагає додаткової обробки. Саме електрорубанок допоможе вирішити цю задачу якісно і швидко.
Інструкція
1
При виборі електрорубанка зверніть увагу на його потужність, яка варіюється на різних приладах від 400 до 1000 Вт Показник 450-600 Вт притаманний аматорським моделям, від 600 Вт - професійному інструменту. Вибираючи потужність приладу, враховуйте сорт деревини, яку належить обробляти. Адже чим вище потужність, тим ефективніше він буде справлятися з твердими породами.
2
Основу електричного рубанка становить барабан (фреза), на якому кріпляться ножі. Завдяки потужному мотору, він здійснює від 10 тисяч обертів на хвилину. Саме така швидкість обертання відзначається у приладів марки Black & Decker. У електрорубанків марок Интерскол і Makita даний показник досягає 16 тисяч обертів, у приладів фірми Bosh - 19 тисяч. За швидкістю елетрорубанкі поділяють на стаєр, які стругають глибше і повільніше, і спринтери, що працюють поверхнево і швидко.
3
Подивіться на так звану підошву рубанка, яка складається з ножів. Та частина, що обробляє деревину, піддається регулюванню, а та, що проходить по первинно обробленої ділянки і згладжує його, залишається нерухомою. Від їх якості залежить швидкість проведених робіт. Тому при виборі пристрою звертайте увагу на метал, з якого виготовлена підошва.
4
Не забудьте уточнити і такий показник, як глибина зрізу або товщина можливого максимально шару, що знімається за один раз. Чим вище цей параметр, тим швидше стане працювати інструмент і ви отримаєте необхідну товщину дошки. У професійного інструменту ця величина на порядок вище і досягає 3-4 мм, в той час як у аматорських рубанків вона варіюється від 0,6 до 2,5 мм.
5
Крім технічних характеристик електрорубанка, враховуйте зручність у використанні, ергономічність і наявність додаткових комплектуючих інструменту. Особливо зручні рубанки з двома ручками, за допомогою яких одночасно штовхають і направляють інструмент. Пристрої зі спіральним лезом стругають деревину більш якісно.