Як позбутися щитівки.

Щитівка - шкідник, який завдає чимало прикрощів квітникарям. Ці комахи вражають і посадки у відкритому грунті, але найчастіше гублять кімнатні рослини. Щитівки називаються так через жорсткі коричнюватих панцирів, крізь які до них важко дістатися. Шкідники висмоктують соки у рослин і виділяють липку рідину. Якщо з ними не почати боротися вчасно, не допоможуть навіть найсильніші препарати.
Вам знадобиться
  • - зубна щітка;
  • - губка;
  • - ватяні палички;
  • - зелене мило або пральний порошок;
  • - гас;
  • - інсектициди.
Інструкція
1
Щитовки розмножуються яйцями, які відкладають в землю. Коли комахи тільки починають поширюватися по рослині, вони молоді, і їх панцир не такий твердий, як у дорослих особин. Якщо ви помітили шкідників на цій стадії, врятувати квітка буде набагато простіше. Приготуйте концентрований розчин із зеленого мила або прального порошку, змочіть у ньому губку або ватяну паличку і ретельно протріть листя вашого улюбленця з обох сторін, а також його стебло. Так ви легко знімете паразитів. Потім потрібно буде лише промити листя і стебло рослини чистою водою, а через пару днів повторити обробку. Тоді ви забудете про щитівки надовго.
2
Інша справа, якщо ви пропустили початковий момент поразки рослини щитівкою. У цьому випадку у паразита твердий панцир, він міцно-міцно прикріплений до листя, і зняти його просто мильним розчином не вийде. Подрібніть цибулю або часник, перетворивши на кашку, нанесіть на місця скупчення щитівок і акуратно тріть зубною щіткою. На жаль, цей спосіб годиться лише для обробки не дуже ніжних рослин: лимона, диффенбахії і т.п. Інші можна пошкодити настільки сильним механічним впливом. Отже, коли ви позбулися частини шкідників, змастіть поверхню рослини мильно-гасовим розчином. Він готується в такій пропорції: 25 грамів зеленого мила, літр води і 5-6 крапель гасу. Нехай оброблене рослина постоїть добу, потім ретельно промийте його під теплим душем. При необхідності обробку можна повторити.
3
Є й кардинальні методи боротьби з щитівкою: обробка хімічними препаратами. Спеціальних засобів для цього шкідника немає, але можна застосовувати ті, що призначені для боротьби з колорадським жуком або інші сильнодіючі. Наприклад, «Актара», «Фитоверм», «Актеллік» і т.п. Розведіть хімікат, як написано в інструкції, обробіть заражене комахою рослина з пульверизатора і упакуйте в поліетиленовий пакет. Рослина має постояти добу, потім його треба відкрити і помити під душем. Деякі препарати треба не тільки розпорошувати, а й лити в землю, щоб знищити яйця шкідників. Як і у випадку з народними засобами, хімічну обробку зазвичай доводиться повторювати двічі.
Зверніть увагу
Грунт у горщику, з ураженим щитівкою рослиною, краще поміняти, а сам горщик продезінфікувати. Хворий кімнатна квітка потрібно обов'язково ізолювати від здорових.