Як повернути клієнта.

Найпростіший спосіб знайти клієнта - запропонувати свої послуги тим, з ким ви вже працювали. Ці клієнти вже знають вас і, швидше за все, знову скористаються вашими послугами. Однак не всі клієнти повертаються, причини з яких це відбувається, можуть бути самими різними. Щоб повернути клієнта, потрібно підштовхнути його до співпраці.
Інструкція
1
Навіть якщо клієнт був повністю задоволений вашою роботою, можливо, що незабаром він просто забуде про вас. Якщо ви підозрюєте, що причина, по якій він не звертається до вас саме в цьому, нагадайте про себе. Всякий раз, коли у вашій роботі з'являються речі, які можуть бути йому цікаві, повідомляйте про це. Якщо ви ведете розсилку новин, додайте електронну пошту колишнього клієнта в її список. Краще всього, якщо ви зробите це відразу після завершення роботи з ним. Заздалегідь поцікавтеся чи цікаво це йому, чи хоче він отримувати новини від вас. Попрацюйте над тим, щоб розсилка була регулярною і дійсно інформативною. Не соромтеся просто телефонувати клієнту. Поцікавтеся, як просувається його бізнес у тій частині, до якої ви причетні, чи є у нього проблеми, чи потрібна йому ваша допомога. Якщо для вирішення проблем йому необхідна допомога інших фахівців і ви знайомі з потрібними людьми, обов'язково говорите, що можете допомогти. Ваше завдання - періодично нагадувати про себе.
2
З плином часу, послуги надаються професіоналами ростуть в ціні. Це неминуче веде до того, що деяким клієнтам вони стають недоступні. Щоб повернути таких клієнтів можна запропонувати їм значні знижки, наприклад, на нову послугу, ефективність якої вам до кінця невідома. В такому випадку ви отримуєте перших клієнтів на свою нову послугу, а клієнт - хорошу знижку, щоб нею скористатися. Якщо й зі знижкою ваші послуги або товари залишаються дорогими, запропонуйте клієнтам прорекламувати вас, нехай вони розкажуть про вас своїм друзям, знайомим або партнерам. Так ви зможете поповнити свою клієнтську базу, а своєму колишньому клієнтові надати послугу з ще більшою знижкою.
3
Причина, по якій клієнт більше не звертається до вас, може бути в тому, що він просто не задоволений рівнем наданих вами послуг. Але навіть у такому випадку повернути клієнта можна. Виділіть у своєму графіку деякий час для спілкування зі своїм колишнім клієнтом, це може бути телефонна розмова або листування по Skype. Обговоріть вашу співпрацю, дізнайтеся, що саме йому не сподобалося, які помилки були вами допущені. Можливо, клієнт, бачачи ваші зусилля, повернеться і дасть вам другий шанс.