Як піклуватися про щеня.

Піклуватися про маленького щеня - завдання не з легких, його потрібно навчати, годувати, вигулювати, регулярно показувати ветеринару і багато іншого. Але всі ці клопоти обов'язково окупляться, адже у вас буде відданий і вірний друг, який буде любити і захищати вас, а, якщо ви правильно виховаєте свою собаку, надалі вона не завдасть вам клопоту.
Вам знадобиться
  • Килимок для спального місця цуценя, нашийник, повідець, намордник, миски для їжі та води, збалансований раціон харчування, іграшки, кісточки для зубів.
Інструкція
1
Маленькі цуценята дуже цікаві, а в період, коли у них ріжуться зубки, вони здатні почати гризти все підряд, тому необхідно прибрати на недоступну висоту всі дроти, закрити в шафі взуття, замкнути господарські приміщення та сміттєві баки. Крім того, постарайтеся не розкидати по підлозі дрібні предмети і речі, поки не привчите цуценя не псувати все підряд.
2
Вихованням маленького вихованця слід почати займатися c перших же днів його появи в будинку. Для цього вам буде потрібно багато терпіння і кілька порад досвідчених кінологів, які можна знайти в книгах з дресирування або в мережі інтернет. Якщо сумніваєтеся у власних силах, віддайте щеняти в спеціальну школу для собак, там його навчать всім необхідним навичкам.
3
Подбайте про місце проживання вашого підопічного, воно має бути зручним і перебувати далеко від протягів і опалювальних приладів. Щеня повинен звикнути до свого місця і навчитися засинати на ньому.
4
Забезпечте вихованця збалансованим харчуванням, в раціон повинні входити вітаміни, мінеральні речовини, протеїни і жири в достатній кількості для нормального розвитку і зростання. Обов'язково включіть в меню м'ясо, крупи, молочні продукти та овочі. Існує і готовий корм, спеціально розроблений для цуценят, він вже містить всі необхідні елементи живлення, але не варто годувати малюка тільки їм. Тваринам, як і людям, потрібно різноманітність в їжі, а крім того, для нормального розвитку зубів цуценятам потрібно гризти тверді кісточки.
5
Не забудьте про гігієну тварини. Цуценяті потрібно протирати очі і вушка вологою серветкою, регулярно купати в теплій воді із спеціальним шампунем, розчісувати. Особливо ретельно стежте за зубами вихованця, не можна допускати появі зубного каменю і жовтого нальоту, придбайте в зоомагазині іграшки і кісточки для догляду за порожниною рота собаки.
6
Щоденні прогулянки цуценя повинні бути частими і досить тривалими, це потрібно не тільки в цілях гігієни, а й для забезпечення нормальної фізичного навантаження, без яких собака не зможе вирости здоровою. Цуценя у віці до одного року слід виводити на вулицю не менше чотирьох разів на день.
7
Час від часу показуйте вихованця ветеринара, щоб переконатися у відсутності захворювань і відхилень у розвитку. Обов'язково поставте всі необхідні щеплення.