Як поводитися на співбесіді при влаштуванні на роботу.

При влаштуванні на роботу найчастіше потрібно пройти співбесіду з менеджером з персоналу або майбутнім керівником. Їх завдання знайти на вільну вакансію самого кращого працівника, а ваше завдання - їм виявитися.
Вам знадобиться
  • Посвідчення особи, копія резюме, портфоліо.
Інструкція
1
Ні в якому разі не можна спізнюватися на співбесіду. Краще під'їхати на 10 хвилин раніше на випадок, якщо ви заблукаєте в незнайомому місці. З'явившись за 5-10 хвилин до призначеного часу, ви не тільки покажете себе з кращого боку перед потенційним роботодавцем, але і без поспіху отримаєте пропуск відвідувача і знайдете потрібний кабінет.
2
Добравшись до потрібного кабінету, потрібно надати свої дані секретарю і дочекатися запрошення на співбесіду. Якщо в приймальні кілька людей на співбесіду, дочекайтеся своєї черги.
3
Коли ви ввійдете в кабінет керівника або менеджера з персоналу, обов'язково привітайтеся. Намагайтеся поводитися вільно, але гранично ввічливо. Відповідайте на питання спокійно і чесно. Уникайте скарг і негативних емоцій по відношенню до попередніх роботодавцям.
4
Розкажіть про свої ключових навичках, творчих досягненнях і успіхах. Намагайтеся, щоб мова була виразної і послідовною, уникайте слів-паразитів. Відповідайте на питання інтерв'юера прямо, не йдучи від теми. Не намагайтеся підлещуватися перед потенційним роботодавцем, розмовляйте ввічливо і з гідністю.
5
Як правило, час співбесіди фіксоване, але якщо роботодавець вами зацікавився, то інтерв'ю може тривати довше. Уважно слухайте інформацію про пропонованій посаді. Не соромтеся задавати питання про рівень зарплати, графіку роботи та страховці.
6
При завершенні співбесіди поцікавтеся, в перебігу якого періоду вам очікувати результати інтерв'ю. Навіть якщо здалося, що роботодавець залишився вами незадоволений, поводьтеся чемно і тактовно до кінця співбесіди.
Зверніть увагу
Якщо робота передбачає ризик вашому здоров'ю, обов'язково поцікавтеся про дотримання техніки безпеки на робочому місці і про умови страховки. У уникнення непорозуміння, не соромтеся задавати роботодавцю цікавлять вас.
Корисна порада
Не паліть перед співбесідою, серед роботодавців є противники цієї шкідливої звички. Зверніть увагу на те, щоб ваш одяг виглядала чисто й охайно. Збираючись на співбесіду, одягніться в діловому стилі, уникаючи яскравих кольорів в одязі і відвертих нарядів.