Як досягти досконалості в малюнку.

Тим, хто освоїв ази малювання, не терпиться відточити свої навички та навчитися створювати справжні шедеври. Досягти досконалості в малюнку олівцем можна, якщо вибрати об'єктом людські фігури. Зображення на малюнках людей дозволяє розвинути окомір і отримати неоціненний творчий досвід, які допоможе створювати згодом яскраві художні композиції.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - набір кольорових олівців;
  • - ластик;
  • - модель для малювання.
Інструкція
1
Зверніть увагу на те, що людина як об'єкт олівцем малюнка досить складний у виконанні. Не потрібно відразу намагатися зображати людську фігуру цілком. Починайте з замальовок простих геометричних форм, оскільки це дає можливість навчитися витримувати правильні пропорції. Тільки після цього рекомендується приступати до промальовуванні контурних ліній.
2
Знайдіть підходящий об'єкт для малювання. Це може бути жива модель, скульптура або фотографія людини. На перших порах буде найкраще, якщо об'єкт буде не динамічним, а нерухомим. Уважно розгляньте натуру. Відзначте максимально можливе число деталей. У ході малювання намагайтеся якомога частіше звірятися з моделлю - так зображення буде ближче до оригіналу.
3
Для початку все ж попрактикуйтесь в промальовуванні окремих рис обличчя людини. Зобразіть очі, ніс, рот, вушну раковину. Начерки не потрібно зафарбовувати або густо Штрихована; головне - навчитися правильно підбирати пропорції і надавати зображенню об'єм. Ті місця, куди падає світло, залишайте білими. Елементи, що знаходяться в тіні, відтіняє дуже легкою штрихуванням. Найкраще для цих цілей використовувати м'який олівець.
4
Приступаючи до малювання всієї фігури, виконайте спочатку ескіз загальних обрисів тіла, зобразивши їх у вигляді простих геометричних форм, наприклад кіл і овалів. Чи не фіксуйтеся на деталях, намагайтеся лише правильно передати пропорції. Помилково проведені лінії поки не періть гумкою, а тільки лише підправляти олівцем. Коли ви переконаєтеся в правильному виборі пропорцій, об'єднайте геометричні фігури контуром.
5
Легкими лініями без натиску позначте складки одягу. Зафарбовувати одяг рекомендується одним блідим шаром відповідного кольору. Там, де складки вигинаються всередину, нанесіть тінь. На тих місцях, куди падає світловий потік, залиште відблиски. Темні ділянки оформите додатковими жорсткими штрихами. Це дасть можливість підкреслити об'єм і додасть в малюнок глибину.
6
У міру зростання вашої майстерності спробуйте перейти до зображення людей в русі. Тут також є свої тонкощі і художні прийоми. Приміром, щоб зобразити мчащегося по схилу лижника, необхідно надати позі спортсмена динамічний нахил і використовувати розмиту штрихування. Набравшись досвіду, ви зможете порадувати своїми малюнками друзів і напевно заслужите репутацію справжнього професіонала в галузі графіки.