Як зробити водопостачання на дачі своїми руками.

Сьогодні дачні ділянки використовуються не тільки як городи з встановленими на них непоказними літніми будиночками без всяких зручностей, вони стають місцями відпочинку, де городяни можуть розслабитися у вихідні дні. Для повноцінного відпочинку необхідний певний набір зручностей, тому водопостачання дачі є однією з першорядних завдань.

Вибір джерела водопостачання

Як правило, централізоване водопостачання на дачних ділянках відсутній, і вашою першою завданням стане вибір джерела, звідки на ділянку і в будівлю, розташовану на ньому, буде надходити вода. Якщо мова йде про те, що на дачній ділянці ви буваєте тільки влітку і час від часу, підвести воду можна від струмка, річки або ставка, що знаходяться поблизу. Але коли на ділянці побудований капітальний житловий будинок, в який ви хочете приїжджати і взимку, краще використовувати для цього колодязь або скважіну.Сооруженіе колодязя обійдеться дешевше, ніж буріння свердловини, але в літній час він може пересохнути, та й на якість води можуть впливати стоки , розташовані поблизу, а також талі та ґрунтові води. Артезіанська свердловина забезпечить вас якісною водою протягом усього року. В тому випадку, коли потреба у воді у вашої родини велика і площа посадок, які вимагають поливу, значна, є сенс пробурити на ділянці свердловину.

Водопостачання з криниці

Якщо колодязь на вашому ділянці не пересихає і вода в ньому достатньо хорошої якості, його можна використовувати для пристрою як літнього, так і зимового водопостачання на дачі. В цьому випадку як подає системи можна застосовувати як насосні станції, так і поверхневі або глибинні насоси. Насосна станція - автоматична система, що складається з поверхневого насоса, реле тиску і водяного бака великої ємності. До недоліків таких систем можна віднести галасливу роботу і вимоги до рівня води в колодязі - він не повинен опускатися нижче, ніж на 7-8 метрів від дна колодца.Для подачі води з криниці можна використовувати тільки погружной або поверхневий насос. Поверхневі насоси встановлюють у горловини колодязів, вода в нього потрапляє через спеціальну трубу, обладнану донним клапаном. Їх зручно обслуговувати, адже вони розташовані на поверхні, але потужність таких насосів невелика і їх встановлюють, якщо потреба у воді невелика і колодязь розташований поруч з будинком. Потужні і майже безшумні заглибні насоси здатні качати воду з дна колодязя навіть з невеликою кількістю механічних домішок, вони також відрізняються високою проізводітельностью.Еслі ви встановлюєте систему водопостачання, є сенс відразу встановити і систему каналізації, і систему опалення, підключити водонагрівач, який забезпечуватиме будинок гарячою водою. З урахуванням цього зробіть розрахунки необхідного для експлуатації цих систем кількості води і продуктивності насоса.
Гидроаккумулятор - водонапірні бак з датчиком рівня води дозволить продовжити термін системи дачного водопостачання.

Водопостачання з свердловини

В цьому випадку система водопостачання буде складатися з таких компонентів: глибинний насос, трубопровід, фільтри, запірна арматура. Механічні та хімічні фільтри встановлюються, щоб очистити воду від домішок піску і глини, а також заліза і кальцію, а також інших мікроелементів. Вид фільтра ви визначите, зробивши хімічний аналіз води.

Система трубопроводів

Вибравши джерело водопостачання, необхідно визначитися, чи будете ви користуватися водопроводом тільки влітку або круглий рік. В тому випадку, коли система працюватиме і взимку, трубопровід від джерела водопостачання повинен бути прокладений на 20-30 см нижче, ніж глибина промерзання грунту у вашій місцевості. Якщо так глибоко копати ви не хочете, слід продумати систему утеплення труб. В цьому випадку їх потрібно укладати в траншею, яка потім засипається керамзитом, шлаком або пенопластовой крихтою. Труби можна обмотати і спеціальним матеріалом, що утеплює, прокласти поряд з ними нагрівальний кабель. Але в останньому випадку вартість системи зросте, та й небезпека промерзання, в разі відключення електрики, все одно існуватиме. При монтажі труби потрібно укладати під невеликим нахилом в сторону точки водозабору.

Дачний водопровід своїми руками

Маючи на руках топографічну схему ділянки або зробивши необхідні виміри самостійно, складіть проект зовнішнього та внутрішнього водопостачання, розрахуйте кількість необхідних матеріалів. Вам буде потрібно придбати: - металопластикові труби з зовнішнім діаметром 20 або 32 мм для внутрішньої і зовнішньої підводки води; - насосну станцію або насос (для насосної станції потрібно зворотний клапан); - тримачі для труб, куточки, муфти, перехідники та ін.; - кульовий кран і сантехнічне обладнання, яке буде встановлене в будинку. Крім цього, вам будуть потрібні: мірна стрічка, ножівка для обрізки труб, інструменти для риття траншеї, дерев'яні дошки для опалубки, бетон, сітка-рабиця, гравій дрібної фракціі.Определіте, де буде встановлена насосна станція - для неї можна вибрати підвальне приміщення або спеціально зведену прибудову до будинку, але, в крайньому випадку, її можна розмістити і в санвузлі. Викопайте траншею, укладіть в неї трубу 32 мм діаметром. Нижній кінець її зігніть і заведіть в свердловину або в колодязь, верхній введіть всередину будинку через отвір, залишений в фундаменті. Та частина труби, яка залишилася на поверхні біля місця введення в будинок, теж повинна бути утеплена.
Насосна станція повинна бути встановлена на жорсткій поверхні, краще на бетонній основі. Перед тим, як запустити, виконайте монтаж насосної станції.
Якщо ви не використовуєте насосну станцію, встановіть автоматичну систему, яка виконуватиме включення насоса, як тільки будуть відкриватися крани в домі. Виконайте внутрішню розводку труб діаметром 20 мм до споживачів - раковинам, умивальників, унітазів, душу.