Як виглядають корали.

В океані можна зустріти величезні освіти. Будівельниками таких споруд є коралові поліпи: маленькі, величиною з головку булавки, морські мешканці. Такі поліпи мають дуже м'яким і ніжним тільцем, захищаючи яке, вони і будують панцири навколо себе. Один поліп з панциром-чашечкою скріплюється з іншим поліпом, і так далі. В результаті таких з'єднань ми можемо спостерігати коралові рифи.
Інструкція
1
По суті, корал - це вапняк. Він володіє химерними, рідко повторюваними формами. Довгий час вважалося, що корал повинен обов'язково бути схожим на гілочку або лист, але вивчення підводного світу показало різноманіття форм. Втім, деревоподібна форма дійсно найпоширеніша: на товстому стеблі немов ростуть сотні гілочок з округлими або гострими формами.
2
Колір корала залежить від глибини його виростання і наявності органічних матеріалів в складі. Відомо і описано понад 200 коралів, багато з яких використовуються ювелірами. Найцінніші - чорні корали і яскраво червоні. Вони багаті акобаром - органічною речовиною з активним пігментом. Корали завжди мають матовий відтінок, блискучих коралів просто не буває, хоча зустрічаються варіанти, які мають щось на зразок дзеркальних вкраплень - це солі або піщинки, «вжившись» в вапняк, відбивають світло.
3
Більшість коралів, безумовно, красиві. Деякі можна порівняти з квітами або навіть кактусами, а ось деякі інакше як цвіллю назвати складно. В темних глибинах вапняк розкладається, а потім колір у коралів стає зазвичай мутно зелений, а фактура м'яка, через що форма швидко руйнується, перетворюючись на безформну масу.
4
Зазвичай корали збираються в рифи, причому кожен кораловий відросток цього рифа впритул прилягає до іншого, переплітаючись і збираючись в химерні морські візерунки. Здалеку риф здається монолітом, але снують в ньому рибки дають зрозуміти, що всередині маса ходів. Висота рифа може досягати сотень метрів.
5
Можна порівняти кораловий риф з наземним лісом, але при цьому краса підводних споруд вражає ще й своїм спокоєм. Колонії рифів чимось нагадують смерекові ліси, але тільки «їли» ці мають дивні відтінки: корали зустрічаються червоного, жовтого, смарагдового, коричневого кольору. Втім, рифи можуть за формою нагадувати і гігантські гриби, і незвичайні чаші, і оригінальні абстрактні споруди.
6
Щоб кораловий риф з'явився, потрібні не тільки поліпи, важливо, щоб вони знайшли притулок в певних умовах. Так, вода повинна мати нормальну солоність, тому в сезон дощів, коли вода розбавлена, корали гинуть. Загибель коралів тягне неприємні наслідки для багатьох мешканців океану, по-перше, в рифах живуть різні види риб - вони втрачають свій притулок. По-друге, тканини коралів після загибелі розкладаються, що псує воду, погіршуючи умови життя для інших мешканців моря або океану.
7
Для зростання і розвитку коралів важливо тепло, тому зустрічаються рифи тільки в тропічних частинах морів і океанів. Прозора вода краще пропускає сонячні промені, тому потрібна і чистота води. Звичайно, коралові поліпи потребують їжі, вони поїдають планктон, тому ростуть рифи там, де планктону багато.
Зверніть увагу
Віддавна кораллам приписувалися чарівні й магічні властивості, вважалося, що амулет з корала здатний захистити свого господаря від недуг, лихого ока, нещасть. Сьогодні корали можна назвати найпоширенішим сувеніром, проте фахівці застерігають туристів від самостійної видобутку корала на пам'ять. На узбережжях є попередження про те, що ламати корали заборонено, однак такий сувенір можна купити в крамниці.