Рушникосушки з нержавіючої сталі: переваги і недоліки.

Функціональне призначення полотенцесушителя, встановлюваного в ванній кімнаті, не обмежується тільки сушінням мокрої білизни і рушників, він також є частиною опалювальної системи цього приміщення. Використання полотенцесушителя запобігає утворенню плісняви та грибка, усуває неприємні запахи вогкості.

Які бувають рушникосушки

За способом підключення рушникосушки поділяються на водяні, вмонтовуються на систему гарячого водопостачання, опалювальні, встановлювані на систему опалення, і електричні - працюючі від розетки 220 В.За кордоном ці системи частіше всього монтують в опалювальні системи, але в російських реаліях такі рушникосушки часто виходять з ладу. Їх експлуатація розрахована на очищену воду і відсутність повітряних пробок, а також на більш низький тиск, характерні для західних систем опалення. Тому вітчизняні споживачі воліють водяні та електричні сушки, при цьому водяні користуються великим попитом як економічніші в експлуатації. Ринок пропонує і ще один вид рушникосушок - комбіновані, які при виключенні гарячого водопостачання можуть працювати від електросеті.В залежності від матеріалу вони поділяються на сталеві, покриті спеціальним нержавіючим складом, виготовлені з нержавіючої сталі і кольорового металу: мідні, латунні або алюмінієві. Найнадійнішими вважаються рушникосушки, виготовлені з нержавіючої сталі, і якщо ви вирішили купити саме таку установку, вибрати її модель потрібно з урахуванням всіх плюсів і мінусів.
рушників з нержавіючої сталі відмінно вписуються в дизайн ванної кімнати, гармонируя зі сталевими деталями змішувачів і кранів.
Слід враховувати, що сталеві труби, з яких складається конструкція полотенцесушителя, мають зварної шов, від якості якого багато в чому залежить і те, як довго прослужить вам цей прилад, адже в системі подачі гарячої води часто бувають скачки тиску. Труби тих сушок, які виготовлені з кольорових металів - суцільнотянуті, в них немає зварних швів, тому можна говорити, що по міцності вони мало поступаються тим, що зроблені з нержавійки. Дуже важливо і те, щоб прилад відповідав вимогам російських стандартів і товщина труб будь-якого діаметру, використовуваних для виготовлення рушникосушок, була не менше 3 мм.
На жаль, не всі виробники намагаються витримати ці норми і, купуючи прилад, краще ознайомитися з відгуками тих користувачів інтернету, хто вже має досвід його експлуатації .

Який полотенцесушитель вибрати

Електричний полотенцесушитель працюватиме автономно - достатньо повісити його на стіну і включити в мережу . Таку сушку можна використовувати, навіть якщо припиниться подача гарячої води, але її експлуатація збільшить рахунки за електрику, а ось водяна працюватиме майже безкоштовно. До мінусів водяних полотенцесушителей належить необхідність «врізки» в систему гарячого водопостачання. Зручніше, звичайно, встановити комбінований, але їх вартість вища, ніж водяних і електріческіх.Вибрав спосіб підключення рушникосушки з нержавіючої сталі, зверніть увагу на його зовнішній вигляд і форму, від яких залежить і потужність цього приладу. Найчастіше його коліно має U-подібну або M-подібну форму. Тепловіддача таких сушок зазвичай не перевищує 500 Вт, така потужність дозволяє сподіватися на довгий термін експлуатації, адже товстостінним сталевим трубам з нержавійки не страшно руйнівний вплив твердих частинок, які у гарячій воді і дряпають внутрішню поверхню в місцях вигинів. Єдине, що може скоротити термін експлуатації таких приладів, це відкладення нашарувань, адже не секрет, що для гарячого водопостачання в багатьох населених пунктах використовується технічна вода, що містить солі, механічні суспензії і хімічні домішки. Відкладення зменшують внутрішній діаметр труб, особливо в місцях вигинів, але щоб це відбилося на працездатності сушителя повинно пройти не менше 8-10 лет.Когда вам небайдужа форма рушникосушки і ви хочете, щоб він гармонійно вписався в інтер'єр ванної кімнати, зверніть увагу на, так звані, дизайн-радіатори, які, по суті, є такими ж сушками. Потужність цих приладів вже значно вище - параметри тепловіддачі можуть мати значення від 600 до 2000 Вт Матеріал виготовлення - нержавіюча сталь, робить і такі рушникосушки більш міцними і надійними, вони набагато менше страждають від агресивного впливу шкідливих домішок в системі гарячого водопостачання, ніж ті, які виготовлені з латуні та інших кольорових металлов.Следует відзначити, що багато вітчизняних виробників пропонують рушникосушки , технологія виготовлення яких враховує ті умови експлуатації, які характерні для російських реалій. Надійність і, отже, термін експлуатації таких приладів підвищують самими різними способами, наприклад, нанесенням спеціальних особливо міцних покриттів на внутрішню поверхню труб. Тому при виборі цього приладу, можна віддати перевагу перевіреному російському виробникові, випускаючому продукцію за своїм дизайном та якістю не поступається імпортним зразкам.