Як здати аналіз на токсоплазмоз.

Токсоплазмоз - захворювання, що викликається паразитом Toxoplasma gondii, переносниками якого найчастіше є домашні тварини. Зазвичай захворювання протікає безболісно, проте іноді може призвести до хориоретинита, а також нанести серйозні пошкодження дитині, що знаходиться в утробі матері. Діагноз ставиться на основі аналізів крові, до яких необхідно попередньо підготуватися.
Інструкція
1
При первинній консультації перед аналізами необхідно повідомити лікаря про наявність у будинку домашніх тварин. Якщо у вас спостерігаються проблеми зі згортання крові і ви застосовуєте препарати для розрідження крові або антибіотики, про це також потрібно сказати фахівця. Хіміотерапевтичні і антибактеріальні ліки скасовуються за 10-14 днів до здачі аналізів.
2
Під час підготовки до аналізів на токсоплазмоз рекомендується виключити з раціону жирну, смажену їжу і алкоголь за 1-2 дні до процедури. Не рекомендується використовувати шампуні, гелі для душу і ароматизоване мило в цілях гігієни менш ніж за 12 годин до забору крові.
3
Зразок береться з вени на руці. Аналізи скануються на предмет наявності антитіл до паразита Toxoplasma gondii. Результати тесту готуються протягом 1-3 днів. Помилково-позитивний результат може бути отриманий у новонароджених дітей, заражених якими-небудь іншими інфекціями. При неточних результатах призначається повторний аналіз крові.
4
При призначенні повторного аналізу важливо провести обстеження в тій же лабораторії, де воно було зроблено в перший раз. Різні лабораторії можуть використовувати різну діагностичне обладнання та реактиви, що може позначитися на результатах тесту.
Зверніть увагу
Зазвичай токсоплазмоз протікає в прихованій формі, проте в окремих випадках у хворого можуть спостерігатися симптоми, схожі з енцефалітом або тифом. Починається хвороба з підвищення температури і головного болю, нудоти і судом. Збільшується розмір печінки і може початися запалення легенів. Токсоплазмоз може бути віднесений до розряду загрожують життю захворювань і мати хронічну форму, а тому важливо вчасно звернутися за медичною допомогою.
Корисна порада
Не слід здавати кров відразу після інших фізіотерапевтичних процедур - рентгена, томографії, гастроскопії і т.п.