Як і чим лікувати вітіліго.

Витилиго - складне в лікуванні дерматологічне захворювання. Його симптомами є поява на шкірі білих плям, які є наслідком депігментації її клітин. Ця хвороба важко піддається терапії і на даний момент є погано вивченою. Найчастіше вітіліго виникає у людей молодше 20 років.
Вам знадобиться
  • - консультація з лікуючим лікарем;
  • - медичне обстеження;
  • - препарати від вітіліго.
Інструкція
1
Перш за все необхідно провести повне медичне обстеження організму. Наукові дослідження захворювання показують, що причинами появи вітіліго найчастіше є порушення функції щитовидної і статевих залоз, наднирників і гіпофіза. Також наслідком появи симптомів може стати важка психічна травма і порушення нервової системи. Вітіліго також пов'язують з деякими аутоімунними хворобами.
2
Після здачі всіх аналізів проконсультуйтеся з лікарем, який призначить необхідні препарати для усунення захворювань, що викликають вітіліго. Без усунення причини повне лікування від депігментації шкіри неможливо.
3
Після застосування курсу відповідних ліків здійснюється перехід до безпосереднього лікування захворювання. Призначаються препарати, створені для підвищення чутливості шкіри до ультрафіолетового випромінювання. Як правило, це спеціальні мазі і креми. Згодом при лікуванні застосовується променева терапія.
4
Променева терапія і застосування мазей при вітіліго має ряд протипоказань. Забороняється застосовувати даний спосіб лікування при вагітності, наявності будь-яких ракових пухлин, ураженнях крові, шлунка, серця, печінки і судин. Променева терапія не може бути використана в лікуванні дітей до 3 років і при підвищеній чутливості до ультрафіолету.
Зверніть увагу
Захворювання важко піддається лікуванню і ні в якому разі не варто займатися терапією самостійно. Перед застосуванням будь-якого препарату необхідна консультація з фахівцем-дерматологом, який призначить відповідні обстеження і створить збалансований курс лікування.
Корисна порада
При вітіліго необхідно вживати велику кількість вітамінів. Хворим як правило призначається вітамін C, ретинол і рибофлавін, а також препарати, що містять мідь і володіють імуномодулюючими властивостями.