Симптоми і лікування невралгії.

Невралгія - болі в одному або декількох нервах, викликані зміною в їх функціях і структурі. Невралгії діляться на дві категорії і кілька підвидів. Більшість симптомів різних невралгій можна зняти за допомогою лікарських засобів.

Які бувають невралгії

Невралгіі можна розділити на дві основні категорії, виходячи з того, в чому причина болів. Центральні невралгії викликані нервами спинного або головного мозку, а периферичні, відповідно, однойменними нервами. Серед підвидів невралгий розрізняють невралгію трійчастого нерва і її атипову форму, потиличну невралгію, невралгію язикоглоткового нерва, постгерпетична невралгію і міжреберної невралгії.
невралгіях також називають болі, пов'язані з попереково-крижовий радикуліт і плечовий плексопатии.

Симптоми і лікування міжреберної невралгії

Міжреберна невралгія - досить рідкісне захворювання, при якому ви відчуваєте біль там, де проходять міжреберні нерви. Міжреберна невралгія часто пов'язана з різними травмами, а також запаленням м'язів, хрящів і зв'язок грудної клітини і середній області хребта. Поширеною причиною міжреберної невралгії є операція, яка зачепила грудну порожнину, так як під час неї часто можуть бути пошкоджені міжреберні нерви. Міжреберна невралгія також часом починається під час вагітності, коли органи піднімаються до грудної клітки, щоб звільнити місце для плода.Основнимі ознаками міжреберної невралгії є болі в грудній клітці. Вони можуть бути колючими, гострими, як спазм, ниючими або «гризучими», що викликають сльози. Болі можуть бути по всій грудній клітці або зосередженими в задній або передній частині грудей. Іноді вони відчуваються як ніби рівномірно по всіх ребрах. Болі можуть бути гострими спорадичними або тупими і постійними. При міжреберної невралгії біль може посилюватися при фізичних навантаженнях - піднятті важких предметів, скручивании і повороті тулуба, а також проявлятися при кашлі або під час сміху. Міжреберна невралгія може привести і до гострої, виснажливої болю, затрудняющей подих. Лікують міжреберної невралгії ін'єкціями анестетиків або кортикостероїдів навколо ураженого нерва, нестероїдними протизапальними засобами, що зменшують запалення або біль. Додатковими методами лікування можуть служити масаж і голковколювання. Правильне лікування захворювання може призначити тільки лікар, який визначив точну причину захворювання.

Симптоми і лікування постгерпетична невралгії

Постгерпетична невралгія - часте ускладнення після оперізувального лишаю, що викликається тим же вірусом, що і вітряна віспа. Вона впливає на нервові волокна і викликає пекучі болі, свербіння і оніміння, а в особливо важких випадках? м'язову слабкість і параліч, якщо уражені нерви, керуючі лицьовими м'язами. Для постгерпетична невралгія лікування поки не знайдено, але існують засоби, що знімають болі, такі як пов'язки з капсаїцином і лідокаїном, протисудомні препарати і деякі антидепресанти.

Симптоми і лікування потиличної невралгії

Потиличні невралгії часто починаються спонтанно, без видимої причини , або є наслідком защемлення нервових закінчень в області шиї в результаті артриту. Також до потиличної невралгії можуть привести травми і хірургічне втручання. Симптомами потиличної невралгії є хронічні головні болі, що починаються у верхній частині шиї і поширюються аж до вушних раковин. Біль відчувається як колючий або пульсуючий. Шкіра голови хворого може стати ніжною і чутливо не тільки до дотиків, але і до світла. Також біль можуть викликати прості рухи шиєю.
Лікарі також попереджають, що потиличну невралгію можуть викликати подагра, діабет, запалення кровоносних судин, пухлини.
Потиличну невралгію лікують залежно від того, що її викликає. Це може бути хірургічне лікування, блокада нервів, лікарські засоби і масаж.

Симптоми і лікування язикоглотковим невралгії

язикоглотковим невралгія - рідкісне захворювання, найчастіше діагностується у чоловіків після 40 років. Причини його частіше невідомі, але іноді така невралгія - результат аномально розташованих артерій, що стискають язикоглотковий нерв. Дуже рідко, але все ж буває так, що причиною є пухлина мозку або шиї. Симптомами язикоглотковим невралгії є сильні болі в задній частині горла, біля мигдалин, задньої частини мови, що зачіпають вуха. Цей тип невралгії лікується або хірургічним шляхом, або, якщо його не можуть вилікувати, симптоматично.

Симптоми і лікування невралгії трійчастого нерва

Невралгія трійчастого нерва - найбільш відоме і вивчене хронічне захворювання. Розлад виникає через порушення функцій трійчастого нерва, що проходить біля основи черепа. Часто проблема виникає через артерії або вени, починаючої тиснути на нерв. Також причинами цього типу невралгії служать розсіяний склероз або аналогічні розлади, які завдають збитків миелиновой оболонці нерва. Рідше невралгію трійчастого нерва викликають пухлини або ураження головного мозку. Симптомами невралгії служать болю від найпростіших побутових дій: жування або ковтання, погладжування особи, чистки зубів, умивання, нанесення макіяжу. Часто болі виникають просто від того, що ви заговорили або посміхнулися, або просто від того, що в обличчя подув легкий вітерець. Лікують невралгію трійчастого нерва, спираючись на причини її появи. Це і хірургічне втручання, і лікарська терапія за допомогою протисудомних і спазмолітичних препаратів. Іноді перемогти невралгію трійчастого нерва допомагає така процедура як різотомія, при якій хірург руйнує нервові волокна, що викликають болі.