Новий конструкційний матеріал для зведення стін - сендвіч панелі.

Хоча зведення будівель - заняття для людства зовсім не нове, сучасні технології і матеріали дозволяють удосконалити цей процес, домогтися підвищення якості будівництва при одночасному скороченні його термінів. До таких матеріалів останнього покоління відносяться і сенвіч-панелі, які знаходять застосування для будівництва швидкомонтованих житлових, громадських та промислових будівель.

Що таке сендвіч-панелі

Свою назву цей багатошаровий будівельний матеріал отримав за свою характерну особливість - за будовою він нагадує сендвіч, двосторонній бутерброд. Ці панелі складаються з зовнішніх облицювальних покриттів, між якими знаходиться шар твердотілих утеплювача, що володіє високою тепло- і звукоізоляційні здатністю. В якості зовнішнього облицювання використовуються різні матеріали: деревно-стружкові і металеві листи, жорсткі поліхлорвінілові панелі. Сендвіч-панелі, облицьовані ДСП і ОСБ частіше застосовуються в житловому будівництві для зведення стін і перекриттів. Їх ще називають SIР-панелями, а технологію будівництва з їх використанням - канадської. Панелі із сучасних полімерних матеріалів - ПВХ мають значно більший термін служби, ніж традиційні будівельні матеріали, а їх здатність зберігати тепло не має собі рівних. Сендвіч-панелі, облицьовані оцинкованими сталевими листами також мають високі експлуатаційні характеристики. Їх покривають захисним краскосодержащім шаром, що оберігає метал від корозії і подряпин, його нездатність до займання дозволяє застосовувати як утеплювачів найсучасніші мінеральні та полімерні матеріали.

Переваги сендвіч-панелей

У порівнянні з традиційними матеріалами, що використовуються для зведення будівель і споруд, сендвіч-панелі мають безліч незаперечних переваг. По-перше, це швидкість, простота і легкість складання, обеспечивающаяся способом кріплення панелей між собою. По-друге, рівна поверхня панелей не вимагає додаткової обробки та підготовки перед тим, як будуть проводитися оздоблювальні роботи. По-третє, значна економія: ціна їх невисока, а вартість будівництва знижується через економію матеріалів - за готовим проектом на заводі буде виготовлено необхідну кількість панелей, які на місці залишиться тільки зібрати. По-четверте, будівля, побудована з сендвіч-панелей, матиме невелику вагу, тому не потребує зведенні потужного фундаменту, а також може бути споруджено на слабких в інженерному відношенні грунтах. До всіх цих переваг додаються і високі експлуатаційні характеристики - міцність, надійність, довговічність, захист від втрат тепла і зовнішнього шуму. Покриті вологостійкими складами, ці панелі використовують і в приміщеннях підвищеної вологості - ванних і душових кімнатах.
Стіна, зведена з сенвіч-панелей, витримує вертикальне тиск більше 10 т на погонний метр, при нормі для житлового домобудівництва в 350 кг.

Основні технічні параметри сендвіч-панелей

Перші будівлі із застосуванням сендвіч-панелей з'явилися на півночі США і в Канаді ще в першій половині минулого століття, в Росії ця технологія стала використовуватися в 90-х роках. Сьогодні понад 200 вітчизняних підприємств випускають цей будівельний матеріал. Якщо ви збираєтеся будувати будинок за канадською технологією, необхідно при виборі сендвіч-панелей врахувати їх технічні характеристики.
Згідно з існуючими російським СНіПам, висота житлового будинку з сенвіч-панелей не повинна перевищувати 2-х поверхів, але за кордоном з них будують багатоповерхові житлові будинки заввишки до 10 поверхів.
Їх довжина може бути різною - від 1 до 12-15 метрів, стандартна ширина - 1200 мм, товщина - від 50 до 250 мм. При цьому маса навіть довгомірних панелей невисока - при товщині 15 см питома вага їх не перевищує 15 кг на квадратний метр, а вага панелі з утеплювачем з поліуретану при довжині 2,5 м буде менше 50-ти кг.Прі виборі панелей зверніть увагу на таку характеристику, як коефіцієнт теплопровідності - чим він менший, тим вище теплоізоляційні властивості цього матеріалу. Ці властивості багато в чому залежать і від того, який матеріал використовується як утеплювач. У тих географічних районах, де нерідкі значні перепади температури, не рекомендують застосовувати при будівництві панелі з базальтовим утеплювачем, що представляє собою спресовану мінеральну вату - утворюється конденсат може спровокувати її намокання, що веде до зниження теплоізолюючих властивостей.

Типи сендвіч-панелей

Ці панелі також різняться і за своїм призначенням: вони бувають стінові, покрівельні та декоративні. Стінові використовуються для зведення стін і перегородок, а також міжповерхових перекриттів. Вони відрізняються високими ізолюючими властивостями і здатністю матеріалів до самозагасання, що забезпечує хороші протипожежні властивості. Для покрівельних панелей в якості облицювання використовують метал з профільованою поверхнею, що дозволяє підвищити міцність і жорсткість, витримувати великі навантаження. Горищне приміщення в таких випадках легко перетворюється в мансардне, стіни і стеля якого не вимагають додаткової отделкі.Декоратівние сендвіч-панелі характеризуються невеликою товщиною - від 1 до 6 мм і найчастіше використовуються там, де необхідно провести утеплення вже існуючих стін і перегородок. Їх встановлюють, коли необхідно заповнити або облицювати дверні та віконні прорізи, балконні фасади.