Як вибрати фотоапарат для любителя.

Цифрова фотокамера, призначена для аматорської зйомки, звичайно ж, відрізняється від камери професійного рівня слабшими можливостями, але прекрасно підходить для повсякденної зйомки, де більшість цих опцій і не потрібні. Щоб вибрати хороший аматорський фотоапарат, важливо враховувати ряд нюансів - від основних можливостей і характеристик пристрою до наявності в ньому додаткових функцій.
Інструкція
1
Зверніть увагу на розмір матриці цифрового фотоапарата. Даний параметр відповідає за кінцеве дозвіл знімка, і чим вище це значення, тим більше пікселів міститиме знімок. Однак різниця при зйомці фотоапаратом з меншим дозволом і камерою з високим значенням цього параметра буде помітна лише в разі друку фото у великих форматах.
2
Для любительської зйомки і друку фото в звичному форматі 10 х 15 досить фотокамер навіть з 4 Мп, в той час як більшість сучасних аматорських камер снабжено матрицею з дозволом вище 12 Мп.
3
Враховуйте фізичний розмір матриці, який визначає, наскільки великий динамічний діапазон і висока чутливість будуть властиві фотоапарату. Чим більше цей показник, тим менше цифрового шуму буде на знімках, виконаних в умовах слабкої освітленості.
4
В аматорських камерах матриці мають розмір від 1/2,3 "- у бюджетних моделей, до 1/1,6" - у топових. Слід зазначити, що роздільна здатність матриці і її фізичний розмір взаємопов'язані: якість підсумкових знімків тим гірше, чим більше мегапікселів припадає на одиницю площі матриці. Тобто збільшення роздільної здатності матриці при незмінно малих її розмірах не дає збільшення якості знімків.
5
Зауважте, якими можливостями фотоапарат володіє для зйомки віддалених об'єктів. Про цю властивість камери можна судити по такому параметру, як кратність зуму. Пристрій з найбільш високими значеннями кратності слід вибирати в тому випадку, якщо ви збираєтеся часто використовувати його для зйомки віддалених об'єктів. В інших випадках це значення може виявитися зайвим. Для компактної бюджетної фотокамери досить кратності збільшення в межах 5-8х.
6
Важливу роль при виборі фотокамери можуть грати різні режими зйомки і їх кількість. За допомогою автоматичних режимів початківці фотолюбителі можуть не думати про настройках фотоапарата. Ручні режими в свою чергу допоможуть просунутим користувачам самим регулювати витримку, діафрагму та інші параметри. Для більшості аматорських пристроїв стандартом є наявність режимів «Портрет», «Спорт», «Пейзаж», «Діти» і «Нічна зйомка». Ручні режими можуть бути представлені як «Ручний», «Пріоритет діафрагми», «Пріоритет витримки».