Застосування контактних лінз.

Довгий час єдиним способом поліпшити зір були очки, але в останні роки люди з порушенням зору все частіше стали використовувати контактні лінзи, оцінивши їх незаперечні переваги. Кольорові лінзи надягають також для того, щоб поміняти колір очей, якщо не влаштовує власний. Контактними називаються невеликі прозорі лінзи, що надягають безпосередньо на зіницю ока для підвищення гостроти зору.
За даними фахівців ВООЗ, контактні лінзи в світі носять приблизно 125 мільйонів чоловік, що не дивно, адже лінзи набагато зручніше, ніж окуляри, а при деяких захворюваннях ще й набагато більш ефективні.
Призначає контактні лінзи лікар офтальмолог при таких захворюваннях, як астигматизм, висока міопія, кератоконус, анізометропія і багато інших.

Класифікація контактних лінз

Контактні лінзи розрізняють за багатьма параметрами: матеріалом виготовлення , частоті заміни, режиму носіння, ступеня прозорості і багатьом іншим. В основному всі контактні лінзи діляться на дві групи: м'які контактні лінзи і жорсткі контактні лінзи. Майже 90% людей, які користуються такими пристосуваннями, носять м'які лінзи. Вони еластичні, проникні для кисню і продуктів обміну, гідрофільних, а тому прекрасно переносяться пацієнтами. Самі м'які лінзи за матеріалом виготовлення підрозділяються на гідрогелеві і силікон-гідрогелевие.Несмотря на зручність м'яких лінз, застосовувати їх можна тільки у випадках, коли відсутні значні зміни форми рогівки, адже вони в цьому випадку повторять неправильну форму очей. Для цих випадків і застосовуються жорсткі контактні лінзи зі своєю стійкою формою. Матеріал виготовлення таких пристосувань - пропускають кисень полімери.

Гігієна очей і протипоказання

Якщо лінзи підібрані правильно в лікарському кабінеті, а пацієнт дотримується всіх рекомендації по термінах носіння, обробці та догляду, то лінзи не завдають очам шкоди. Але якщо не дотримуватися всі приписи і рекомендації, то можливо подразнення очей, почервоніння і навіть інфікування. Якщо регулярно переношувала лінзи, не заміняти їх вчасно на нові і використовувати матеріал з низькою кисневої проникністю, то можливе поступове проростання судин в рогівку та інші порушення.
Деякі порушення не тільки можуть стати серйозними протипоказаннями до подальшого носіння контактних лінз, але й викликати незворотні зміни рогівки.
Всім людям, що носять контактні лінзи, необхідно регулярно проходити профілактичний огляд у офтальмолога.

Заходи безпеки

Якщо ви відчули будь-який дискомфорт в очах під час носіння лінз, негайно зверніться до лікаря. Він зможе з'ясувати причину нездужання і усунути її. Кольорові і відтінкові лінзи не варто надягати в темний час доби, так як зіницю в цей час розширюється, а відтінки штучної райдужки можуть служити йому перешкодою.
Кольорові лінзи також заборонено надягати в разі водіння автомобіля і при інших роботах, що потребують підвищеної зорової уваги.
Звичайні лінзи теж мають обмеження в носінні: в них не можна ходити в сауну і лазню, плавання у воді допускається тільки при наявності герметичних очок для водних процедур.