Як вичавлювати зчеплення.

Зчеплення у автомобіля покликане для плавного приєднання коробки передач до двигуна, іншими словами, воно дозволяє зв'язати рух коліс з оборотами двигуна. Педаль зчеплення послаблює тертя і дозволяє плавно приєднати маховик двигуна до валу трансмісії, щоб почати рух з місця або здійснити перемикання швидкості. Досягти плавного початку руху з місця можна лише правильно вичавивши зчеплення.
Інструкція
1
Всі вправи по роботі зі зчепленням на початковому етапі необхідно проводити строго по прямій, а передні колеса повинні знаходитися прямо.
2
Сядьте в автомобіль і переконайтеся, що машина стоїть на ручному гальмі і на нейтральній передачі. Після цього поверніть ключ запалювання і запустіть двигун автомобіля.
3
Лівою ногою повністю натисніть на педаль зчеплення і вичавіть її до кінця. Праву ногу поставте на педаль гальма, щоб у разі наявності ухилу дорожньої поверхні встигнути вчасно загальмувати, якщо машина покотиться назад або вперед. Увімкніть першу швидкість і відпустіть ручне гальмо.
4
Почніть плавно відпускати педаль зчеплення до тих пір, поки не відчуєте момент його спрацьовування. Зверніть увагу на показники тахометра - стрілка на табло повинна здригнутися і кількість обертів збільшитися.
5
Зафіксуйте ногу в даному положенні і перенесіть праву ногу з педалі гальма на газ, щоб додати обертів і допомогти автомобілю почати плавний рух. Плавно додайте газ і продовжите потроху відпускати педаль зчеплення лівою ногою.
6
Після того, як зчеплення відпущено, можна трохи додати газу. Щоб плавно переключити швидкість необхідно відпустити педаль газу і одночасно вичавити зчеплення, а потім перевести важіль коробки передач в нейтральне положення. Потім, після маленької затримки, переведіть важіль в потрібне положення. Лівою ногою плавно відпустіть зчеплення, одночасно натискаючи на педаль газу.
7
При перемиканні передач зчеплення можна відпускати в один рух, щоб уникнути ривків автомобіля. Однак ліву ногу необхідно переміщати не відриваючи від педалі, паралельно повільно і поступово натискаючи на педаль газу. Якщо вичавити газ різко, це може призвести до перевитрати палива і різкого рику автомобіля.
Зверніть увагу
Педаль газу необхідно відпустити раніше або одночасно з перемиканням передачі, але не в момент розгону.
Корисна порада
Під час роботи зі зчепленням найкраще звертати увагу на показники тахометра. При спокійному розгоні стрілка не повинна заходити за межі 3500 оборотів.