Як вивести парафін з одягу.

Якщо крапельки парафіну або воску потрапили на одяг, не турбуйтеся. Річ не варто викидати, адже є безліч способів вивести плями. Спосіб, яким варто скористатися, залежить від типу тканини. Більш щільні матеріали не бояться хімічних компонентів, тонкі більш вимогливі до догляду.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб прибрати парафін - пропрасувати праскою. Візьміть паперові серветки і покладіть під пляму і зверху, а потім пропрасуйте теплою праскою. Крапельки свічки розплавляться і вбереться в папір. Іноді необхідно провести процедуру кілька разів, міняючи підкладки. В залежності від тканини, можуть залишитися плями на одязі, але їх легко відіпрати з миючим засобом.
2
Парафін можна заморозити. Просто покладіть річ в пакет і відправте в морозильну камеру на 6-10 годин. Свічка замерзне і її легко можна буде видалити за допомогою ножа. Але намагайтеся не пошкодити поверхню речі при очищенні.
3
Очищений бензин також розчиняє парафін. Під одяг покладіть паперовий рушник, а зверху промокніть пляма ватним диском, змоченим в бензині або скипидарі. Рідина прибирає сліди воску і парафіну, але при цьому може зіпсувати річ. Не використовуйте цей метод з делікатними тканинами, з кольоровими малюнками, так як бензин може їх просто знищити. Перед процедурою можете провести досвід на внутрішніх швах. При взаємодії з тканиною відразу буде зрозуміло - чи варто так робити.
4
Медичний спирт теж хороший помічник у виведенні плям. Просто намочіть ватний диск або паличку в розчині і обробіть пляма. Після процедури необхідно випрати річ з плямовивідником.
5
Засіб для миття посуду допомагає прибирати плями. Нанесіть його на пляму і залиште на ніч. Тканина заздалегідь бажано намочити. Вранці прополаскайте річ, від плями не буде й сліду. Так само ця речовина можна додати для прання в машинці, що теж може дати результат.
6
Гаряче миючий засіб - це теж вихід. У киплячу воду покладіть порошок пральний, плямовивідник і рідина для миття посуду. Все перемішайте. Пляма на тканині розмістіть у ванній так, щоб на нього можна було лити гарячу воду. Розчином полийте поверхню, він буде просочуватися крізь тканину, змиваючи сліди парафіну.