Як виготовляють тканини.

Тканина являє собою переплетення двох взаємно перпендикулярних систем ниток. Сучасне промислове виробництво тканин - складний технологічний процес, що складається з декількох стадій.
Інструкція
1
Створення тканини на ткацькому верстаті називається ткацтвом, але, перш ніж приступити до нього, виробляють підготовчі роботи.Всі нитки, крім шовкових, перед ткацтвом Шліхта, тобто наносять на них тонкий клейовий шар, він збільшує зчеплення між нитками, що робить тканину більш міцною, а нитки більш гладкими. Це полегшує їх рух у ткацькому станке.Горізонтальную систему ниток тканини називають основною, вертикальну утком. При підготовці до ткацтва виробляють так звану пробирання основи, тобто протягування ниток основи в спеціальні отвори в ткацькому верстаті, крім того, нитки основи намотують на спеціальний валик - навою.
2
Після того, як підготовчі роботи завершені, починається процес ткацтва. Нитки основи поступово переходять з навоя на верстат, при цьому підтримується їх сильний натяг. За допомогою спеціальних пристосувань верстата - ремизок - нитки основи можуть підніматися і опускатися незалежно один від одного. Між піднятими і опущеними нитками основи утворюється зів, в який проходить човник з вставленої в нього утокового ниткою. Таким чином і створюється переплетення ниток основи і качка. Залежно від того, як ремізки піднімають і опускають нитки основи, утворюється певний тип переплетення: полотняне, сатинове, саржевое та інші, від виду переплетення залежать зовнішній вигляд і фактура тканини.
3
Знята з верстата тканину називається суворою, її необхідно піддати різним оздоблювальним операціям для того, щоб процес її створення був завершений. Існує безліч різних видів обробки, які застосовуються до тканин залежно від того, з якої сировини вони виготовлені, яку фактуру мають, які експлуатаційні якості бажає надати їй виробник. Основними видами обробки тканини є фарбування, друкування, відбілювання, мерсеризація, каландрирование.