Настінна керамічна плитка: плюси і мінуси.

Керамічна плитка - мабуть, найпопулярніший матеріал, який використовують при обробці камінів, робочих поверхонь всередині приміщення, а також для зовнішньої обробки фасадів. Керамічна або кахельна плитка має свої переваги і недоліки, які й визначають можливість її застосування в тих чи інших умовах.

Переваги керамічної плитки

Основними плюсами кахельної плитки можна назвати її міцність і довговічність. При належному догляді і дбайливе відношення настінна плитка здатна прослужити не один десяток років. До цих пір можна зустріти квартири в будинках 40-х-50-х років минулого сторіччя з настінного плиткою, яка не змінювалася з моменту заселення перших мешканців.
Керамічна плитка на початку XX століття була досить маленького розміру і мала мізерну забарвлення. Пізніше стала застосовуватися довгаста плитка, розміром майже в два рази більше, ніж її попередниця.
Безпека плитки підтверджена багаторічними дослідженнями в цій галузі. Вона не виділяє в навколишнє середовище шкідливих речовин, незалежно від дії на неї температур. При впливі екстремальних температур деформуватися може лише сама кладка, але і тут теж все залежить від багатьох непрямих факторів. Також вона нейтральна по відношенню до різних хімічних речовин, будь то кислота, луг або їдкі барвники. Поверхня її не роз'їдає, не стирається і не змінює свого забарвлення. Бактеріологічна чистота настінної керамічної плитки визначається лише загальним забрудненням приміщення і частотою виробленої прибирання. Помічено, що на кахлі самі хвороботворні бактерії і цвілеві гриби не приживаються, їх можна помітити тільки в тому випадку, якщо на плитці є якесь стороннє забруднення або наліт. Для того, щоб позбутися від грибка на поверхні кахлю, досить просто ретельно помити його з використанням спеціальних миючих средств.Кафельная плитка не піддається впливу ультрафіолетових променів, малюнок на кахлі не може з роками вигоріти і змінитися. Крім того, різноманіття кольорів і форм керамічної плитки дозволяє купувати її в самий останній момент, без шкоди для загального стилю окремого приміщення або будинку/квартири цілком.

Недоліки керамічної плитки

Основним недоліком плитки можна вважати лише швидку зміну в моді на неї. Зараз плитка має величезне безліч модифікацій і стилів. Можливо, що через пару років після ремонту ви побачите у продажу щось більш модне і орігінальное.В відміну від самої плитки, шви навколо неї постійно збирають бруд і пил, де так люблять селитися мікроби і пліснявий грибок. Шви можуть поміняти свій колір, наприклад, всього за два-три роки вони можуть з білих стати брудно-сірими. Тому, щоб зберегти свій будинок в чистоті, необхідно раз на кілька місяців обробляти шви спеціальною сумішшю і регулярно мити їх.
Плитка і настінна плитка розрізняються як по товщині, так і по міцності. Плитка на підлогу може витримувати крім постійного навантаження ще й удари від падіння, в той час як настінна плитка може не витримати такого навантаження.
В ідеалі плитка повинна викладатися на рівних поверхнях, проте в багатьох будинках радянської будівлі перш, ніж викласти кахельну плитку, необхідно спочатку вирівняти стіни. А в деяких випадках це представляє серйозну проблему і суттєві труднощі. Не кажучи вже про те, що виміряючи ванну кімнату або кухню до міліметра, після вирівнювання і укладання плитки ви ризикуєте дуже сильно обсчітаться.Прекрасние термостійкі властивості можуть перерости в мінус, тому плитка вважається досить холодним будівельним і оздоблювальним матеріалом. Переважання її в інтер'єрі вітальні або кухні зроблять приміщення відчутно і візуально більш холодним.