Як повинен вести себе вихователь.

Вихователь в садку відповідає за безпеку дитини, її психологічний стан, розвиток. Сьогодні ця професія не вважається престижною, але все-таки випадкових людей у цій області немає. Необхідні обов'язки зможе виконати тільки та людина, яка любить дітей. Але все ж хороший вихователь відрізняється деякими якостями.
Інструкція
1
Професіоналізм у цій галузі визначається вмінням спілкуватися з дитиною. Необхідно розуміти вимоги і бажання малюка, адже деякі діти ще не вміють добре розмовляти і чітко формулювати думки і бажання. Потрібно розуміти, що кожен в групі хоче робити, щоб успішно продумувати заняття.
2
Уміння організовувати дітей - це також важливий навик вихователя. До 7 років діти не можуть довго займатися однією справою, потрібно постійно вигадувати щось нове. Малюки не повинні тинятися без діла, їх необхідно захопити цікавим заняттям. Варіантів розваг повинно бути безліч і бажано, щоб кожне з них служило розвитку колективу та його учасників.
3
Знайомство з різними методиками виховного процесу також допомагає в роботі вихователя. Особливо це актуально при підготовці до школи, оволодінню першими навичками письма, читання і рахунки. Використання напрацювань дозволить домогтися кращих результатів, допоможе вивчити потрібні речі в більш короткі терміни.
4
Вихователь повинен хотіти піклуватися про дітей. Прості навички потрібні обов'язково. Дітей необхідно одягати, зачісувати, збирати на прогулянку. Охайність педагога відіб'ється на стані всієї групи. Дуже важливо привчати малюків з маленького віку стежити за зовнішнім виглядом, вчасно мити руки, правильно поводитися за столом.
5
Взаємодія з батьками теж важливий фактор. Кожна дитина індивідуальна і про це вперше розповідає його мама. Треба її почути, взяти до відома. А потім в плині часу давати правильну і повну інформацію про дитину, говорити про складнощі, проблеми, давати поради з виховання. Контакт з дорослими допоможе вчасно виявити і виправити деякі спірні моменти у вихованні, допоможе надалі запобігти проблеми.
Корисна порада
Вибираючи вихователя для дитини, віддавайте перевагу тим, у кого є досвід. Чим довше людина працює в цій галузі, тим більшими навичками володіє.