Підвісна стеля своїми руками.

Неакуратний, нерівний і некрасивий стелю здатний зіпсувати враження навіть про квартиру, в якій зроблений найсучасніший, модний і якісний ремонт. Ця проблема може бути вирішена багатьма різними способами. Але саме підвісна стеля, зроблений своїми власними руками, викличе захоплення у ваших гостей і дасть можливість пишатися чудовими результатами своєї праці.

Сутність та переваги підвісних стель

В основі конструкції підвісної стелі лежить каркас. Він може бути декількох видів, залежно від того, який матеріал ви віддасте перевагу: металеві профілі або ж дерев'яні планки. Монтаж цього каркаса полягає в тому, що спочатку його кріплять до стелі, а після цього облицьовують зовні. Для облицювання можуть застосовуватися або різні панелі (як дерев'яні, так і пластикові), або вагонка, або дзеркальні плити. Все залежить від того, чого вимагає проект і стиль інтерьера.Преімуществ у підвісних стель досить багато. Насамперед, це естетичність. Також не варто забувати і про таку деталь, як оригінальність, яку, безсумнівно, набуде ваша квартира після того, як ви встановите навісний стелю. Адже завдяки цьому весь інтер'єр вашого затишного житла заграє новими фарбами і, ймовірно, навіть придбає якийсь дизайнерський шарм. Крім того, установка підвісної стелі надає можливість створення індивідуального варіанту розводки для освітлювальних приладів. Ви зможете встановити стельовий світильник в будь-якому місці кімнати, де тільки порахуєте зручним і необхідним. Крім того, вже готовий дизайн такої стелі при бажанні можна легко і дуже швидко змінити. Для цього буде потрібно лише змінити облицювання. Таким чином, у вас з'являється чудова можливість освіжати ремонт своєї квартири хоч щотижня. Серед технічних переваг підвісних стель можна назвати наступні: довговічність, зносостійкість і високий рівень експлуатаційних якостей, підвищення звукоізоляційних характеристик, значне збільшення показників теплоізоляції житла. Останнє особливо зацікавить дбайливих молодих батьків. Крім того підвісна стеля дає можливість замаскувати і приховати різні дефекти на інженерних комунікаціях і основному стелі. Ну і, звичайно ж, величезним плюсом даної деталі інтер'єру для багатьох є те, що є можливість самостійно зайнятися його установкою і монтажем. Як кажуть: «Хочеш зробити добре - зроби сам!»
Для того, щоб установка підвісної стелі не відняла занадто багато вашого особистого часу, необхідно заздалегідь скласти точний план дій.

Покрокове планування установки підвісних стель своїми руками

Насамперед, важливо пам'ятати, що на початку будь-якої будівельної роботи стоїть проект. Витрата матеріалів буде залежати від площі стелі в обраній вами кімнаті. Якщо ви займаєтеся цим вперше, швидше за все, вам буде потрібно для початку спробувати свої сили. Тоді в майбутньому, коли ви вже зважитеся на більш серйозний проект, ваша рука буде «набита». Тому бажано, звичайно, братися для початку за приміщення з невеликою площею. Наприклад, це може бути балкон, ванна або передпокій. У такому випадку вам вдасться вберегти своїх близьких від зайвого дискомфорту, який може бути викликаний подібним експериментом. Зупиняючи свій вибір на ванній кімнаті, не варто забувати про те, що це приміщення схильне підвищеному впливу вологого повітря. Тому гіпсокартонні панелі для такої роботи не підійдуть. Ідеальним варіантом може стати пластикова вагона. Крім усього іншого, вона коштує значно дешевше, ніж інші оздоблювальні матеріали. Тому, якщо раптом якісь з заготовок вийдуть з першого разу і будуть зіпсовані, ваш бюджет від цього не сильно пострадает.В обробці всіх інших приміщень і кімнат можна сміливо використовувати гіпсокартон. Він на сьогоднішній день вважається одним із самих практичних і зручних матеріалів. За допомогою нього у вас з'являється можливість для реалізації навіть найбільш креативних дизайнерських проектов.Также вам необхідно визначити тип і вид використовуваних світильників і порядок їх розміщення на стелі. Після того, як проект буде готовий, можна буде визначити і кількість необхідного матеріала.Теперь, коли проект складений і матеріали закуплені, слід виконати розмітку на стелі. По ній ви будите робити монтаж вашої конструкції. Не забудьте під час розмітки призвести підготовку стратегічних місць закріплення конструкції на стелі. Потім сміливо можна приступати до монтажу основного каркаса.Когда з цим етапом роботи покінчено, настає час для виконання розводки електричних проводів під освітлювальні прилади. І на заключному етапі роботи потрібно виконання монтажу стельового полотна і світильників.
У разі використання гіпсокартону, вам також знадобиться здійснити додаткову декоративну обробку даної поверхні.
Приблизний перелік необхідних для роботи матеріалів: гіпсокартон або пластикові панелі, алюмінієвий профіль, підвіси, дріт, прилади освітлення, саморізи, фарба і шпаклівка (за умови установки стелі з гіпсокартону), шуруповерт, перфоратор, лобзик, ножиці по металу. На цьому монтаж підвісних стель своїми руками може бути завершений. У середньому, домашній майстер може своїми силами зробити такий підвісна стеля і повністю закінчити всі роботи приблизно за 3-4 дні.