Як в Linux знайти файл.

Операційна система Linux з кожним днем набирає популярність як хороша альтернатива системам Windows від Microsoft. Linux найчастіше використовується на серверах і також затребувана у програмістів і розробників програмного забезпечення. Система відрізняється стабільністю і захищеністю, проте має безліч відмінностей від Windows, в тому числі у здійсненні операцій з файлами через відмінності у використовуваних файлових системах.
Інструкція
1
У сучасних дистрибутивах Linux найчастіше мається графічна оболонка, що дозволяє управляти файлами безпосередньо через інтерфейс, якого буває достатньо для звичайного користувача. Щоб знайти файл в оболонках Unity, GNOME, KDE, xFCE і т.п., можна відкрити будь-яку папку і скористатися рядком пошуку в верхній частині вікна або через пункт «Правка» - «Пошук».
2
Для пошуку в командному рядку введіть таку команду: find/-name fileі натисніть Enter. Даний запит виведе всі файли в системі («/» використовується для вказівки пошуку по всіх папок), які мають назву file. Параметр -name здійснює пошук з урахуванням регістру, тобто програмою будуть розпізнаватися великі та малі літери. Щоб запустити пошук без урахування регістру, введіть атрибут -iname: find/-iname file
3
Для отримання списку файлів системи, що починаються з певних літер, використовуйте вказівник "*". Наприклад: find/-iname 'file *'
4
Щоб побачити файли певного розширення, використовуйте «* .формат»: find/etc -iname '*.jpg"'Данная команда виведе список зображень з роздільною здатністю ".jpg" в папці "/etc" системи.
5
Також для перегляду списків і пошуку файлів існують інші команди. Так, команда ls виведе список всіх файлів в поточній директорії. Можна також задати параметр: ls/etcЕто дасть можливість переглянути вміст конкретної директорії/etc. Для виведення списку папок в поточному каталозі можна скористатися командою du, що має аналогічний ls синтаксис.
Зверніть увагу
Щоб відкрити командний рядок з графічної оболонки, натисніть комбінацію клавіш Ctrl + T для швидкого запуску програми «Термінал». Можна також скористатися відповідним ярликом в пункті «Програми» графічної середовища.
Корисна порада
Детально про властивості кожної команди і про можливі її параметрах можна дізнатися, набравши в командному рядку параметр --help: find --helpіліls --help