Вибір електричних розеток.

Сучасні електричні розетки, по суті, є повноцінними приладами, що забезпечують надійну і безперебійну роботу всіх установок, які харчуються від домашньої мережі. Правильний вибір розетки впливає і на термін її служби, адже кожна з них розрахована на певні технічні параметри електромережі, частиною якої вона є.

Що потрібно знати, вибираючи розетку

Перш ніж відправитися в магазин за комплектом розеток, які будуть встановлені в будинку, подивіться, як змонтовані проводи домашньої мережі. Найчастіше в сучасних будинках проводку приховують під шаром штукатурки та оздоблювальними матеріалами, такий тип називається прихованим і для нього необхідні внутрішні розетки, які встановлюються в спеціальну циліндричну коробку, вмонтовану в стіну, куди і виводяться дроти. При установці такої розетки вся її внутрішня частина поміщається в цій коробці, а корпус є накладної панеллю, яка перебуває на поверхні стени.В тому випадку, коли електричні дроти прокладені поверх обробки стін, будуть потрібні зовнішні розетки. І нутрощі, і циліндричний пластмасовий корпус такої розетки монтується зовні.

Що таке ступінь захисту, що вказується на розетці

Крім того, вибираючи розетки, слід точно знати, для установки в якому приміщенні будинку або квартири вони призначені, оскільки всі вони мають різну ступінь захисту від зовнішнього впливу, такого, як волога і механічні поврежденія.Етот параметр вказаний на корпусі у вигляді букв «IP» і двох цифр - А і В. Перша цифра А позначає ступінь захисту від зовнішніх предметів з урахуванням їх діаметра і типу. Якщо це «0» - корпус розетки не захищений; «1» означає, що він захищений від предметів, діаметр яких більше 50 мм, і від зіткнення з тильного стороною руки. Цифра «2» означає захист від впливу з предметами діаметром більш 12 мм і від попадання пальців рук; «3» - захист від предметів діаметром більше 2,5 мм і від попадання ручного інструменту; «4» - захист від предметів діаметром більше 1 мм і від попадання дрібних деталей: болтів, гайок, шайб, окремо взятих провідників; «5» - захист корпусу від пилу і впливу дрібних предметів. Вища ступінь механічного захисту корпусу розетки - «6», це означає, що він повністю непроникний для пилу і йому не страшно вплив будь-яких предметов.Вторая цифра В - позначення ступеня захисту від вологи. Так, цифра «0» означає повну відсутність захисту від вологи; «1» - говорить про те, що розетка буде справно працювати, навіть коли на неї будуть потрапляти окремі краплі, падаючі вертикально; «2» - кут падіння таких крапель може складати до 15 градусів; «3» - розетка може працювати під дощем; «4» - захист від окремих крапель, що потрапляють на корпус під різними кутами; «5» - прилад збереже працездатність навіть під струменем води.Естественно, встановлюючи розетку в ванну кімнату або на кухню, слід вибрати ту, на корпусі якої стоїть позначення IP 44 або IP 54, а для звичайного житлового приміщення буде достатньо розеток зі ступенем захисту IP 20. Якщо ви плануєте встановити розетку в приміщенні, де багато пилу, вибирайте ту, на якій стоїть маркування IP 65.
При відсутності на розетці маркування відмовтеся від її покупки, такий прилад може не відповідати параметрам російських побутових електричних мереж.

На що ще звернути увагу при виборі розеток

Крім цього, зверніть увагу на наявність контактів заземлення. Вони можуть знадобитися там, де в електропроводці мається заземлювальна жила. В будинках старої споруди дроти таких жил не мають, якщо тільки вони не підведені до стаціонарно встановленим електроплит, тому в такі квартири можна купити розетки без заземленія.Современние електричні побутові прилади: чайники, проточні нагрівачі і т.п. відрізняються великою потужністю, тому для нормальної роботи їм необхідні розетки, розраховані на номінальний електричний струм не нижче 10 або 16 А, відповідний 2,2 кВт або 3,5 кВт. На корпусі розетки значення номінального струму і відповідної йому номінальної потужності вказуються через дріб.
Правильний вибір номінальної потужності розетки - гарантія довгого терміну її експлуатації.
В тому випадку , коли у вас в родині є маленькі діти, необхідно подбати про їхню безпеку і купити розетки із захисною шторкою або поворотним механізмом, які охороняють руки дитину і від прямого контакту з провідниками електричного струму і які роблять неможливим контакти з сторонніми предметами. Більш зручні в експлуатації розетки, оснащені механізмом виштовхування вилки, їх можна встановити в місцях, де часто гладять білизну або включають фен. Якщо проводки для підключення розетки закороткі, купите ту, в якій контакти кріпляться за допомогою гвинтового зажіма.Для приладів підвищеної потужності, таких, наприклад, як електрична плита, можна вибрати розетку з пристроєм аварійного відключення. Це пристрій реагує на короткі замикання, перепади і скачки напруги, оберігаючи прилади від пошкодження і гарантуючи захист користувачам від ураження електричним струмом. Для електричних приладів, які використовуються на відкритому повітрі - гідронасосів, культиваторів, можна придбати розетку із захисною кришкою, що оберігає контакти від зіткнення зі сторонніми предметами.