Як боротися з віком.

Уникнути старіння організму неможливо, але цей процес можна призупинити, уповільнити. І чим раніше почати боротися з віком, тим більше шансів на успіх. При цьому слід враховувати як новітні досягнення в області охороні здоров'я та індустрії краси, так і психологічний настрій. Сьогодні у світі є ефективні засоби і способи, щоб благополучно відсунути старість.
Інструкція
1
Організуйте правильне харчування. Не випадково медики кажуть, що людина є те, що він їсть. Все, що потрапляє в організм, так чи інакше, відбивається на зовнішньому вигляді. Втім, відбивається також і те, що через незнання або по лінь не потрапляє в організм, - необхідні вітаміни, мікро- і макроелементи, поживні речовини і т.д. Збалансоване харчування - ось вірний запорука гарного самопочуття в будь-якому віці. І, навпаки, шкідливі продукти, часте вживання жирних, копчених і гострих страв призводить до раннього старіння. Включіть до свого меню побільше свіжих фруктів і овочів, пийте натуральні соки, а от від алкоголю, енергетичних і газованих напоїв відмовтеся категорично. Ближче до 50 років переглянете свій раціон: замість звичних для кожного дня 2.500 ккал задовольняйтеся 1.500. Тим самим ви скажете «ні» зайвій вазі - причини багатьох захворювань.
2
Будьте активні. Рух - життя. Ця звична для вуха фраза насправді є щоденним правилом для тих, хто не хоче миритися з негативними проявами похилого віку - захворюваннями серцево-судинної, дихальної, кістково-м'язової та іншими системами організму. Відвідуйте (по можливості регулярно) басейн, тренажерний зал. Візьміть за правило щодня здійснювати піші прогулянки на свіжому повітрі. В результаті кров буде циркулювати активно і, як наслідок, всі органи почнуть отримувати кисень у достатній кількості. А це, в свою чергу, позитивно позначиться на здоров'ї і психологічному стані, і вікові зміни в організмі, в т.ч. зовнішньому вигляді, не відбудуться завчасно.
3
Тренуйте мізки. Що не тренується, то не розвивається, а за непотрібністю втрачає свої функції зовсім. Щоб не дістати передчасне ослаблення розуму, пам'яті, здатність логічно і адекватно мислити, більше читайте, розгадувати кросворди і шаради, опановуйте іноземними мовами ... Одним словом, займайтеся тим, що вимагає розумової діяльності та розумової активності.
4
Спілкуйтеся! Усамітнення, споглядальність, роздуми наодинці з самим собою про буття і будову Всесвіту - це добре, але цього має бути в міру. Все-таки людина - істота колективна, і тільки в колективі він може усвідомити себе як особистість, зрозуміти своє призначення, відчути затребуваність. А ця усвідомленість дозволяє довго відчувати себе молодим і не звертати уваги на вік.
5
Відвідуйте лікаря не тільки в разі захворювання, а й з метою профілактики, радьтеся з ним, прислухайтеся до його рекомендацій. Хороший лікар може попередити багато вікові недуги - ослаблення імунітету і серцевої діяльності, крихкість суглобів, втрата пам'яті та ін. Слідкуйте за тиском, рівнем холестерину в крові, проходите диспансеризацію, результати якої дозволяють виявити ознаки багатьох вікових захворювань на початковій стадії.
6
Слідкуйте за своєю зовнішністю. Користуйтеся омолоджують засобами, які сьогодні у величезній кількості пропонують косметичні компанії. Дозуйте перебування на сонці - УФ-промені старять шкіру, провокують появу пігментних плям і глибоких зморшок. Носіть влітку капелюхи з великими полями і цілий рік - сонцезахисні окуляри. Перед виходом на вулицю наносите крем з SPF-захистом. Приймайте вітаміни і антиоксидантні комплекси для підтримки молодості шкіри.
7
Чи не падайте духом. Ні за яких обставин не піддавайтеся почуттю тривоги і занепокоєння з приводу того, що молодість безповоротно йде і наближається старість. Геронтологи кажуть, що подібного роду паніка спостерігається у людей ближче до 40 років, але поступово вона відступає, і після 55-60 років приходить спокійне ставлення до факту дорослішання. Більше того, людина починає відчувати себе все більш щасливим. І це логічно: життя відбулася, погляди і пріоритети сформовані, багато що із задуманого виконано, можна пожинати плоди своєї діяльності і відчувати себе вільним. Навчіться радіти кожному дню, бачити позитив у дрібницях, і старість ніколи не настане. Принаймні, старість душі і духу.
Зверніть увагу
У прагненні виглядати молодість не перегніть палицю. Так, одяг і макіяж літніх леді не повинні бути аналогічними того, що носять і як фарбуються юні кокетки. У той же час невиразність і тьмяність також ні до чого. Міра і смак - ось головні критерії формування гардеробу і засобів декоративної косметики.
Корисна порада
Якщо є можливість, присвячуйте частину свого часу подорожам, новим знайомствам з людьми і цікавими місцями. Кажуть, коли людина подорожує, старість відступає. Сьогодні не обов'язково мати багато грошей, щоб мандрувати по містах і селах. Є книги, є інтернет, який надає можливість відвідати різні країни, не виходячи з дому. Нехай ця подорож віртуальне, в будь-якому випадку воно несе нові знання і підтримує інтерес до життя.