Недорогі дачні будинки: проблеми вибору.

Дачний будиночок - будова особливого типу. Хочеться, щоб він був красивим, зручним і затишним, але при цьому коштував не так дорого. Адже все-таки це не капітальне будівництво. Сучасні дизайнери в свою чергу пропонують власникам дачних ділянок декілька різних бюджетних варіантів будиночків, вибрати з яких підходящий досить легко.
Будівництво дачного будиночка займає досить багато часу, сил і, природно, грошей. Однак сьогодні створюються такі проекти, які покликані значно спростити процес зведення дачі по всіх трьох параметрах. Головне - вибрати підходящий вам варіант будівництва.

Види дачних будівель

Будинки, які зводяться для літнього дозвілля, можна розділити на різні види. Все залежить від способу будівництва та матеріалів. Так, наприклад, один з популярних сьогодні варіантів - це каркасне будівництво. В цьому випадку для початку монтується і встановлюється каркас. Він може бути як дерев'яним, так і металевим. Потім встановлюються панелі, між якими прокладається гідроізоляційний матеріал. Внутрішня обшивка будиночка виробляється з різних матеріалів - ЛДСП, фанери, евровагонки і т.д. Як варіант, можна замовити для обробки екологічно безпечні матеріали іншого характеру. Правда, коштувати вони будуть дорожче. Але результат себе виправдає.
Фахівці запевняють , що незважаючи на уявну простоту і тонкість конструкції, матеріали мають високі теплозберігаючі властивості. А це означає, що ви зможете швидко і легко обігріти дачний будиночок навіть взимку.
Плюс каркасного будівництва в тому, що будинки зводяться швидко, як конструктор, володіють мобільністю, тобто їх можна рухати по ділянці (при бажанні) і навіть перевозити на інше місце, при цьому залишаються досить просторими і затишними. В середньому на території такого будинку легко розміщуються декілька (до 3-х) житлових кімнат, санвузол, передпокій і місце для зберігання садового інвентарю. Крім того, в такому будинку легко можна провести всю необхідну електророзводку, поставити якісні вікна та двері, а також укласти надійну і хорошу дах. В результаті будиночок стає акуратним і готовим до проживання на 100%. Монтується каркасне будова як на палі, так і на блоки або капітальний готовий фундамент. Такі будиночки відносяться до категорії економ-класу, але це не означає, що вони неякісні. Просто певна технологія збирання дозволяє помітно скоротити витрати - як фізично, так і фінансовие.Дома з бруса - ще один відмінний варіант для заміського будівництва. Найкращий варіант - будинок з бруса з вентильованим фасадом. Такий будинок виходить дуже теплим. Пов'язано це з тим, що при забудові провадиться зовнішнє утеплення стін. Вентиляція же фасаду дозволяє захистити стіни від опадів, ультрафіолету і перепадів температури внаслідок зміни сезонів. Крім того, така технологія дозволяє побудувати будинок, який з точки зору екологічної безпеки ідеальний - стіни дихають, мікроклімат відрегульований.
Вентильований фасад створюється досить просто: між утеплювачем, який повинен бути укритий зовні вітрозахисним матеріалом, наприклад, мембраною, і зовнішньої обшивкою залишається провітрюваний зазор.
Готові будинки ще один тип житла, придатного для дачі. Вони легкі, комфортні, легко монтуються. Та й коштують недорого. Пов'язано це з тим, що будують їх з бюджетних матеріалів, а не цільного дерева.

Внутрішнє оздоблення

Внутрішнє оздоблення - це те, що додатково вимагає грошей. Адже мало просто поставити дачний будиночок, потрібно його ще облагородити і зсередини. В якості оздоблювальних матеріалів можуть виступати ДСП, шпалери, вапно, шпаклівка і т.д. Вибирайте той варіант, який вам більше подобається. Головне, пам'ятати, що дачний будиночок піддається серйозним випробуванням - і атмосферні опади, і перепади температур, і багато іншого. В результаті, вибирати потрібно ті варіанти, які б добре справлялися і з такими завданнями, як протистояння і збереження свого зовнішнього вигляду в будь-яких умовах.

Електрика і сантехніка

Якщо ви хочете проводити час на дачі з комфортом, потрібно подбати про організацію простих побутових потреб. Так, наприклад, якщо у вас не буде світла, то не буде можливості поставити холодильник. А це значить, що готувати повноцінно ви не зможете, тому що дуже мало продукти здатні зберігатися без холодильника. Якщо у вас немає септика, значить в туалет доведеться ходити по старинці. Сьогодні організація електрики і каналізації здійснюється досить просто. Варто оплатити послуги з проведення важливих магістралей до вашої ділянки, і все - проблема вирішена. Вартість таких послуг не особливо бюджетна - все разом може вийти близько 200 000 р. Але результат того вартий. У самому будинку потрібно ще в момент будівництва передбачити можливість для прокладки електропроводів і каналізаційних труб. Для цього найкраще викликати професіоналів, які все точно розрахують і зроблять максимально правильно і добре.

Скільки займає будівництво дачного будиночка

В середньому, будівництво дачного будиночка займає від декількох днів до 2-3 тижнів. Залежить від тип будинку, матеріалів, з яких він зводиться, і багатьох інших факторів. Вартість будівництва коливається в межах 500 - 700 тис. Р. У випадку з придбанням готових будинків ціноутворення залежить від політики компанії.