Як виглядали майя. Як працювати в майя.

Цивілізація майя досі розбурхує уми дослідників і фантастів. Загадкове її зникнення, знання, якими володів народ, стали предметом і наукових пошуків, і фантастичних романів. При цьому мало хто замислювався про те, як виглядали майя, на яку нині існуючу расу вони були схожі.
Інструкція
1
Зовнішність майя антропологи сьогодні не можуть віднести до жодної з рас - майя не схожі на монголоидную групу, далекі від європейців. Є думка, що майя дещо схожі на «арменоїдного» тип людей, і тому можна угледіти певну схожість в зовнішності цього народу і древніх шумерів.
2
Згідно уявленням вчених, майя були брахіцефалами, тобто, у них були короткі, але широкі голови. Таку думку склалося по зображеннях, знайденим при розкопках, і воно цілком обгрунтоване: у народів майя було прийнято формувати голови, здавлюючи їх спеціальними дощечками з раннього віку. Немовлятам міцно прив'язували дошки, щоб череп в результаті вийшов плоским.
3
Що стосується статури, то тут народності майя практично нічим не відрізняються від сучасних людей. На зображеннях можна бачити і літніх людей із зайвою вагою, і атлетично складених молодих чоловіків. Нечасто, але зустрічаються зображення чоловічих осіб з вусами, бородою, хоча в масі своїй чоловіче населення майя зображувалося без рослинності на обличчі.
4
Особи племен майя - це широкі вилиці і орлині носи. Зростання невелике, чоловіки були дещо вище жінок, їх зростання становило близько півтора метрів - середній зріст сучасного підлітка.
5
Побут народностей майя був побудований навколо землеробства, вирощували вони в основному маїс, солодку картоплю, боби, гарбуз, какао і бавовна. Продукція використовувалася як для власних потреб, так і на продаж. В обробці землі майя не використали тварин, все робилося силами людей. Основним продуктом, яким харчувалися жителі міст майя, були маїсові коржі. Головний прийом їжі припадав на вечірній час, снідали майя також маїсовими коржиками і бобами.
6
Майя пили багато шоколаду, так як вирощували какао-боби. Обсмажені і розмелені, їх змішували з кукурудзяним борошном, готували напій. В садах майя росло і багато фруктів - папайя, аннона, вирощували вони й дині.
7
Будинки майя були недовговічними і непрактичними спорудами, будували житла з лози або дерева, правда, іноді й на кам'яній основі. Майя жили там, де не було холодів, тому й будували такі будинки, і носили одяг лише для прикриття наготи - пов'язки на стегнах і накидки. На ніч вони, правда, ховалися тонкими ковдрами, званими манта.