Як виглядали богатирі.

Богатир - билинний персонаж, хоча можна говорити і про те, що богатирі існували на Русі як такі, адже прийнято зараховувати до них усіх чоловіків, що володіють значною силою, умінням і вправністю.
Інструкція
1
Основні риси російського богатиря: військова доблесть і честь, відданість Батьківщині, чесність. Однак одних цих показників недостатньо, щоб чоловік був зарахований до рангу богатирів. Стати таким міг тільки дійсно сильний, потужний чоловік, гучний, з важкою рукою і не менш важкою ходою.
2
Цікаво, що богатир, незважаючи на те що він представляється як величезний за розмірами чоловік, не володіє пристрастю до їжі - мало де зустрічається опис богатирських бенкетів. Спати богатирі любили, вважалося, що саме уві сні вони набирають силу, а ось вибагливими в їжі не були.
3
Як правило, богатирі описуються у вигляді реальних персонажів, оповіді про які більше схожі на розповіді про звичайних людей. Якщо і є якась частка містичного або чарівного, то вона, як правило, мінімальна і стосується тільки можливостей богатиря - його сили, наприклад.
4
Богатир на Русі високий, ставний, плечистий (часто говорили «косий сажень у плечах»), рука зазвичай велика, а пальці короткі. Знайти зображення чи опис богатиря без одягу не можливо, у слов'ян не прийнято хвалитися тілом, тому про м'язи можна судити по одягу та розміром кольчуги, яку «не всякому підняти дано». Старші богатирі були незмінно з густою бородою і вусами, нерідко з сивою головою і бровами, які наче нависають над глазамі.К старшим богатирям зараховують у всіх міфах, безумовно, Святогора. А ось Ілля-Муромець, Добриня Микитич, Микула Селянинович та інші персонажі, по суті, визнані рівними - немає чіткого поділу, хто з них старше або важливіше.
5
Волосся богатиря був він оголений до плечей, голова покрита шапкою або шоломом. У миру він сім'янин і землепашец (оповіді про богатирів тесляра або ковалях з'явилися значно пізніше перших билинних образів), одягався просто - чиста простора сорочка і тканий пояс-оберіг.
6
У Древній Русі одяг служила показником статусу людини, в тому числі і богатиря. Одягнувшись неналежним чином, можна було постати кимось ще, і, згідно билин, було складно визначити богатиря, якщо той, наприклад, вбирався в сукні з рогожі. Краса фізична підкреслюється красою одягу. У всіх оповідях і билинах без винятків богатирі виглядають гідно - підтягнуті, в добротних кольчугах, на хороших конях, з непростим зброєю.
7
Як не дивно, але билини представляють нам богатирів в образі хлопчаків, які виросли спочатку без батька (за рідкісним винятком). У підлітковому віці він може вести себе неналежно, з точки зору сучасної людини, але це поведінка характеризує його як богатиря - саме «поедінщікі», забіяки часто ставали богатирями.
Зверніть увагу
Нерідко можна зустріти оповіді і про жінок-Богатирка. Але в цьому випадку мова йде про жінку, яка стала Богатирка за статусом, тобто вийшла заміж за богатиря. Сама він може виконувати функції чоловіка, їй передається частина його сили, але вона, звичайно, не так могутня, як її благовірний чоловік.