Як поводитися, щоб уникнути конфліктів з друзями.

Дуже часто інтереси людини та її життєві цілі йдуть врозріз з інтересами інших людей, в результаті чого виникають конфлікти. Якщо перед вами малознайомий чоловік, це звичайно не стає проблемою. А як бути, коли напружені відносини виникають між тими, кого пов'язує дружба? Можна вибрати таку лінію поведінки, яка допоможе уникнути конфліктів з друзями.
Інструкція
1
В будь-якій ситуації зберігайте дружелюбність. Згадайте те спільне, що об'єднує вас з друзями. При цьому не має сенсу підлещуватися, оскільки дружба завжди передбачає рівноправність у відносинах. Просто зберігайте в спілкуванні позитивний настрій, який, безсумнівно, буде передаватися партнерам по спілкуванню.
2
У критичних ситуаціях спілкування зберігайте спокій. Якщо ваші відносини затьмарило якесь неприємна подія, не потрібно підвищувати голос, кричати або розмахувати руками. Зайве емоційне реагування не дозволить спокійно розібратися в ситуації, що склалася і знайти рішення, яке влаштує обидві сторони. Будьте спокійними та витриманими, навіть якщо ваш друг проявляє емоційність.
3
Намагайтеся уникати в спілкуванні тих тем, щодо яких у вас з друзями виникають розбіжності. Дружба не завжди передбачає єдність поглядів з усіх питань. Ви можете по-різному дивитися на літературу, політику чи релігію. Але це не повинно стати приводом для сварки. Дружні стосунки повинні стояти вище особистих пристрастей. Якщо в колі друзів вас спонукають поділитися своєю думкою щодо спірних питань, постарайтеся ухилитися від розмов на делікатні теми.
4
Якщо ваш друг відрізняється запальністю і підвищеною конфліктністю, не витрачайте час на те, щоб його переробити. Спробувавши змінити іншу людину, яка найчастіше вже склався як особистість, ви тільки дасте йому черговий привід для конфлікту. Навчіться приймати одного таким, яким він є. Поставтеся до його непростому характером з терпимістю і часткою поблажливості.
5
У спілкуванні з друзями будьте хорошим слухачем. Дуже часто причиною конфлікту стає нерозуміння. Чи бувало так, що ви слухаєте іншу людину, але абсолютно не чуєте того, про що він вам говорить? Таке ставлення дуже часто викликає у партнера по спілкуванню роздратування і веде до виникнення конфлікту. Психологи вважають, що той, хто вміє просто уважно вислухати іншу людину, не перебиваючи його, може дуже швидко просунутися по сходах життєвого успіху і стати центром загальної уваги.
Наші друзі - це майже що найближчі люди, які у нас є. З ними ми ділимо горе і радість, вони перші, до кого ми прийдемо за допомогою, і перші, з ким ми ділимося радісними новинами. Це люди, яким ми готові повністю довіритися, і вони відповідають нам тим же. Ці союзи необхідно підтримувати в робочому стані і ні в якому разі не допускати конфлікту з друзями.
Інструкція
1
Для того, щоб не допускати конфлікту , необхідне розуміння позиції людини. Всі ми різні люди, і ми маємо право мати свою власну думку, відмінну від думки інших. Пам'ятайте про те, що думки друзів, озвучені ними, не несуть в собі спроби вас принизити або образити, незалежно від того, що нам здається. Це наші найближчі люди, і якщо вони і говорять щось образливе, то лише тому, що ми самі ображаємося. Сприймайте це як конструктивну критику і будьте до неї адекватні.
2
Будьте чесні зі своїми друзями. Намагайтеся знаходити до них підхід залежно від того, що відбувається в їх житті зараз. У разі, якщо у вашого друга проблеми, цілком можливо що йому зовсім не потрібні ваші поради, але потрібна ваша підтримка, можливо, йому просто потрібно виговоритися. Надайте йому цю можливість і м'яко підштовхніть до правильного шляху, якщо він заплутався.
3
Ставтеся з розумінням до дрібниць, які вас дратують в друзях. Не буває ідентичних людей, а ваше роздратування нікому не зробить добра. Воно всього лише створить тріщину в вашому союзі, яка з часом може розколоти вашу дружбу.
Корисна порада
Два ключових слова, про які необхідно пам'ятати, щоб уникнути конфлікту з друзями - це розуміння і співчуття. Пам'ятайте про це.