Як позбутися від садових мурашок.

Садові мурашки - це справжнє лихо для дачника. Культурним рослинам основної шкоди вони завдають розведенням попелиці. Тому, щоб отримати хороший урожай, потрібно ліквідувати садових мурах з дільниці.
Вам знадобиться
  • Вапно, оцтова кислота, борна кислота, зола, дьоготь, рослинне масло, тютюн, липка стрічка, бензин, цукор.
Інструкція
1
Для захисту садових дерев від мурашок, потрібно побілити стовбури міцним розчином вапна. Бажано нанести вапно на ділянку землі навколо кожного дерева.
2
Відлякати мурах від плодових дерев можна обмазавши їх стовбури дьогтем. Деякі садівники рекомендують обробляти стовбури рослинним маслом, так як мурашки не виносять його запах.
3
Якщо ви знайшли мурашине гніздо, обов'язково Зруйнуйте його. Потім на це місце насипте золу, тютюн або вапно і добре перекопайте.
4
Справитися з мурахами можна за допомогою гарячої води. Увечері злегка розворушити і залийте мурашині гнізда крутим окропом. Можна додати в нього пару столових ложок оцтової кислоти. Поливають мурашники також розчином з борної кислоти і цукру. Обидва компоненти потрібно змішати в рівній кількості і розчинити у воді.
5
Мурахи не переносять запахів петрушки, пижма, гірчиці, часнику, м'яти. Для того щоб відлякати комах, посадіть ці рослини між грядками і біля плодових дерев.
6
Позбутися мурашок можна за допомогою сірчистого вуглецю. Потрібно викопати навколо мурашника борозенку глибиною 5-7 сантиметрів. Облити її і мурашник сірчистим вуглецем і відразу підпалити. Комахи гинуть, не встигнувши втекти від вогню. Щоб надовго відлякати мурашок, поливають їх оселі солоною водою. Пачку солі потрібно розчинити у відрі води і залити мурашники і їх околиці.
7
Стовбури плодових дерев можна обмотати липкою стрічкою для лову мух. До неї пристане мурахи, а також інші шкідливі комахи. Щоб злякати мурах, можна розкласти біля їхніх будиночків ганчірки змочені в бензині або нашатирному спирті.
Зверніть увагу
Боріться не тільки з мурахами, але і з попелицею. Якщо у вашому саду не буде цього маленького шкідника, то і для мурашок він перестане бути привабливим.
Корисна порада
Якщо народні засоби не допомагають позбутися мурах, використовуйте хімічні препарати.