Як боротися з шкідниками яблунь.

Шкідники яблунь - яблуневий квіткоїд, яблунева плодожерка, яблуневий пильщик, зелена яблунева попелиця. Вони можуть не тільки зіпсувати плоди, але і залишити дерева зовсім без урожаю.
Вам знадобиться
  • Карбофос, хлорофос, вапно, миш'яково-кислий кальцій, бордоська рідина, господарське мило.
Інструкція
1
Боротьбу з яблучним квіткоїдом потрібно починати в період набрякання бруньок. Для цього потрібно розстелити під деревом полотно і струшувати на нього комах. Потім знищувати їх в ємностях з водою. Повторювати струшування потрібно кілька разів до підвищення температури повітря до + 10оС. Потім, як тільки почнуть розпускатися бруньки, яблуні обробляють 2% -ним розчином хлорофосу.
2
До набрякання бруньок потрібно боротися з яблуневої плодожеркою. Для цього потрібно зчистити з дерев отмершую кору і спалити її. Після цвітіння яблуні потрібно обробити розчином із 10 літрів води, в якій потрібно розчинити 30 грамів миш'яково-кислого кальцію і 40 грамів вапна.
3
Позбутися яблонного пилильщика можна обприскавши дерева хлорофосом і карбофосом до і після цвітіння. Знищити лялечок комахи можна за допомогою регулярного розпушування ґрунту біля яблунь.
4
Знищити яблуні тлю можна обприскуючи дерева бордоською рідиною. Вегетирующие пагони потрібно обробляти 1% -ним розчином, під час розпускання бруньок використовують 2% -ний розчин, сплячі бруньки обприскують 3% -ною рідиною.
5
Щоб позбутися від попелиці, ранньою весною вирізують і спалюють верхівки пагонів з яйцями шкідника. Допомагають боротися з яблуневої попелиць відвари кульбаби, деревію, часнику, полину, тютюну. Обробляти дерева цими відварами потрібно кілька разів за літо. У готовий відвар потрібно додати 40 грамів господарського мила.
Зверніть увагу
згорнувшись листя вказують на наявність в них шкідників. Побачивши такі листя на яблуні, обов'язково обірвемо їх і спаліть.
Корисна порада
Щоб відлякати шкідників яблунь, посадите в саду чорнобривці, гірчицю, нігтики, пижмо, чистотіл, часник, аптечну ромашку. Для відлякування шкідників декілька разів за літо слід посипати землю навколо дерев золою і тютюновим пилом.