Як у шахах ходять фігури.

Шахова гра невичерпна, загальне можливу кількість ходів в одній партії величезне. Така складність може відлякати початківця гравця, але боятися нічого, адже все різноманіття шахових позицій і комбінацій засноване на простих пересуваннях фігур.
Вам знадобиться
  • Шахова дошка, набір шахових фігур.
Інструкція
1
На початку шахової партії кожен гравець має в своєму розпорядженні 16 фігур - вісім пішаків, дві тури, два коня, два слона, одного ферзя і одного короля, які займають стандартну для всіх партій початкову позицію. Партію починає гравець, командувач білої шахової армією. У кожного виду фігур свої особливості переміщення.
2
Пішаки - найчисленніші і найслабші фігури на дошці, зазвичай за хід вони можуть пересуватися на одну клітку по вертикалі, але з початкової позиції гравець може пересунути їх як на одну, так і на дві клітини вперед. На відміну від інших фігур, звичайний хід пішака і її хід із взяттям відрізняються - б'є пішак на одне поле вперед по діагоналі. Якщо пішак доходить до протилежної початковій горизонталі, вона може перетворитися на будь-яку фігуру за вибором гравця.
3
Кінь - єдина бойова одиниця шахів, яка може перестрибувати інші фігури. Хід коня можна порівняти з російською буквою "Г". Гравець, який здійснює хід конем, спочатку переміщує його на дві клітини по вертикалі або по горизонталі, а потім на одну клітку перпендикулярно початкового напрямку. Завдяки тому, що кінь перестрибує через інші фігури, він може робити шах королю, від якого не можна закритися іншою фігурою.
4
Слон, поряд з конем, відноситься до легких фігурам і ходить по діагоналі на будь-яку кількість клітин. На початку гри у кожного гравця два слона, один займає біле поле, інший чорне, під час гри слони ніяким чином не можуть піти з діагоналей свого первісного кольору, тому у гравця завжди є слон, який ходить тільки по білих діагоналях і слон, який ходить тільки по чорним.
5
Ладья за хід може переміститися на будь-яку кількість клітин по вертикалі або горизонталі. Тура, як і ферзь, відноситься до класу важких фігур. Тура разом з королем може брати участь у рокіровку.
6
Ферзь - найсильніша фігура на дошці, вона поєднує у собі можливості тури і слона, тобто може ходити на будь-яку кількість клітин по діагоналі, вертикалі і горизонталі.
7
Король - найважливіша фігура, всі дії гравця в кінцевому рахунку спрямовані на те, щоб захистити свого короля і поставити мат гравцеві противника, тобто атакувати його так, щоб противник не зміг захистити свого короля іншою фігурою або відступом. Король може ходити лише на одну клітку в будь-яку сторону.