Дизайн квартир - від проекту до реалізації.

Сьогодні у кожного господаря квартири є можливість не просто зробити її ремонт або перепланування, а й скористатися послугами професіоналів, які допоможуть зробити дизайн-проект і втілять його в життя. Ці проекти створюються з урахуванням ваших побажань і переваг, тому в такій квартирі ви будете почувати себе затишно і комфортно.

Вплив дизайну інтер'єру на психіку людини

Цей взаємозв'язок була виявлена вже давно, але була сформульована у вигляді основних постулатів ергономіки тільки в минулому столітті відомим французьким архітектором Ле Корбюзьє. Ергономіка - наука про середовище проживання людини, допомагає дизайнерам знаходити і створювати не тільки нові оригінальні і зручні форми предметів, які використовуються в побуті, а й інтер'єри, забезпечують комфорт. Цього відчуття дизайнери домагаються за допомогою правильно підібраних пропорцій і форм, світлових, стилістичних і колірних решеній.Как професія дизайн інтер'єрів з'явився недавно, але сьогодні без послуг професіоналів цієї області не обходяться при оформленні приміщень в громадських будівлях та приватних квартирах і будинках. Дизайнерські проекти, втілені з урахуванням характеру власника і особливостей самого приміщення, дозволяють створювати індивідуальну середовище проживання, співзвучну душевному стану людини, позитивно впливає на його працездатність, настрій і психологічний комфорт. Але щоб ці проекти могли бути реалізовані з максимальною точністю, необхідно постійна взаємодія замовника, дизайнера і будівельників, тому багато дизайнерські бюро пропонують розробити не тільки проект інтер'єру, але і забезпечити його втілення за допомогою авторського супроводу.

Авторське супровід дизайн-проекту

Неважливо, які будуть обсяги будівельних робіт - ремонт однокімнатної, багатокімнатної квартири або приватного будинку ви збираєтеся робити, в будь-якому випадку, замовляючи дизайн-проект, краще відразу домовитися, щоб художник з інтер'єрів, який розробив його, взяв участь і в його реалізації. Дизайнерські бюро та студії, а також дизайнери, що працюють індивідуально, як правило, самі пропонують таку послугу, ціна якої ненабагато удорожит загальну суму счета.Возможность самому взяти участь у підборі тих будівельних матеріалів, кольору і фактура яких найбільш точно відповідає проектним рішенням, контроль над якістю і точністю виконання опоряджувальних робіт, дозволяє дизайнеру пред'явити замовнику саме той інтер'єр, який і був створений їм, як художником, як творцем.

Етапи створення і втілення дизайн-проекту

У тому випадку, коли ви вирішили скористатися послугами професійних дизайнерів, краще звернутися в кілька спеціалізованих бюро, що здійснюють розробку дизайну інтер'єрів у вашому місті, і відразу ж почитати відгуки про них на форумах в інтернеті. На сайтах цих компаній або в їхніх офісах попросіть показати вам порфоліо - приклади вже виконаних ними робіт. Дізнайтеся існуючі розцінки і підберіть виконавця, уточнивши етапи проектування і обумовивши кінцеву вартість послуг. Разом з дизайнером складіть «Технічне завдання», в якому відобразіть свої вимоги до створюваного проекту. У цьому документі обумовлюються обсяги, а також чи буде у всіх приміщеннях квартири, включаючи кухню, використовуватися загальне стильове рішення або ви хочете оформити кімнати в різному стилі. Технічне завдання послужить відправною точкою і, по суті, вже є першим етапом роботи над проектом. На його основі складається договір, в якому зазначені терміни робіт і порядок оплати.
Як правило, загальна сума, зазначена в договорі, виплачується частинами, по мірі виконання основних етапів.
Дизайнер починає роботу з проведення всіх необхідних замірів. Спочатку він може запропонувати вам кілька варіантів зонування приміщень квартири, а також, при необхідності, варіанти перепланування. Згодом ви обговоріть і варіанти розміщення меблів. На основі прийнятих рішень за допомогою спеціальних комп'ютерних програм, розробляється кілька варіантів стильового і колірного оформлення, які представляються на ваш суд у вигляді тривимірних зображень, що дозволяють отримати найточніше уявлення про те, як буде виглядати ваша квартира або будинок. На цьому етапі ви також можете вносити необхідні зміни і поправки, до тих пір, поки пропоноване дизайнерське рішення не буде відповідати вашим уявленням про комфорт і красу.
Якщо ви довіряєте обраному дизайнеру і не впевнені в своєму смаку, не варто вносити кардинальні поправки в пропонований ним проект - такі правки можуть безнадійно спотворити спочатку запропоновану ідею.
Після затвердження дизайн-проекту створюються робочі креслення, які необхідно узгодити з будівельниками, адже саме їм належить втілювати їх: демонтувати і зводити перегородки, прокладати інженерні комунікації, укладати підлогові покриття, обробляти стіни і стелі. На цьому етапі дизайнер, спільно з будівельниками і замовником вибирає матеріали виходячи і міркувань їх відповідності проектним рішенням і стоімості.На етапі ремонтно-оздоблювальних робіт художник з інтер'єрів проконтролює їх виконання та відповідність проекту, а згодом допоможе підібрати і розставити меблі, штори, підлогові і драпіруйте покриття. Рада дизайнера допоможе вам і при виборі предметів інтер'єру, картин та аксесуарів на завершальному етапі оформлення вашої нової квартири або будинку.