Корисні властивості конвалії травневої.

Красиві білосніжні суцвіття-дзвіночки конвалії травневої з'являються в лісовій траві до кінця весни. Цей ніжна квітка з яскравим, характерним ароматом в деяких регіонах Росії занесений в Червону книгу, але його букетики часто продають з рук. Як і багато рослин, конвалія травнева використовується в народній медицині для лікування деяких захворювань серцево-судинної системи.

Опис конвалії травневої

За латині ця квітка сімейства лілійних називається li> У народній медицині найчастіше для приготування відварів і настоїв використовується трава конвалії - квіткові стрілки, зрізані нижче 6-го квітки. Так само, як і інші цілющі трави, заготовляють конвалія під час цвітіння, лікувальними вважаються не тільки листя і квіти, а й самі квіткові стрілки, які називають «травою конвалії». Оскільки рослина занесена до Червоної книги, при зборі його не хапають, а зрізають, щоб не пошкодити кореневу систему. Крім того, обов'язково залишають на 1 квадратний метр хоча б один не зрізаний конвалія. Сушать сировину в той же день, коли зібрали, розкладаючи в приміщеннях без доступу прямих сонячних променів, але з хорошою вентиляцією.

Використання конвалії травневої в традиційній медицині

В наземних частинах конвалії травневої містяться серцеві глікозиди - біологічно активні речовини, дія яких спрямована на нормалізацію роботи серцево-судинної системи. Наслідком цього позитивного впливу стає і поліпшення роботи нирок, їх видільної функції, що допомагає усунути набряки, нормалізувати наявні труднощі при сечовипусканні.
Особливо ефективні комбіновані препарати на основі витяжки з трави конвалії і валеріани, пустирника, глоду, які надають заспокійливу з легке снодійне дію.
Глікозиди конвалії травневої надають м'яку заспокійливу дію на нервову систему, вони, на відміну від препаратів наперстянки, не накопичуються в організмі і не так токсичні. Настоянку конвалії призначають людям, страждаючим компенсованим пороком або неврозом серця, тиреотоксикозом. В клінічних випадках гострого занепаду серцевої діяльності хворим прописують внутрішньовенно препарат корглікон, що містить повний набір глікозидів конвалії травневої. Заспокійливі властивості відварів і настоянок з квітів і листя цієї рослини давно відомі народним цілителям і з успіхом застосовуються в нетрадиційній медицині.