Як робляться нитки.

Нитка - міцний матеріал, довжина якого у багато разів перевершує товщину. Натуральні волокна самі по собі дуже тонкі і короткі, але шляхом прядіння їх об'єднують в довгу нитку. З синтетичного сировини нитки отримують без прядіння.
Інструкція
1
Сучасна хімія дозволяє створювати штучне полімерну сировину з необхідними властивостями. Нитки з такої сировини одержують шляхом продавлювання розплавленого матеріалу через отвори під високим тиском. Таким чином отримують готове волокно необхідної товщини, довжини та міцності, по суті це вже готова синтетична нитка, яку можна використовувати для створення тканин або інших цілей.
2
Виробництво ниток з натуральних волокон більш складний процес, він складається з декількох технологічних стадій, в результаті яких з рослинних або тваринних полімерів - целюлози, кератину, фіброїну - отримують готові ніткі.Пряденіе відомо людству з кам'яного століття, тоді нитки з сировини витягувалися вручну, а після винаходу веретена і перших ручних прядок процес виробництва ниток істотно полегшився. На сучасних текстильних фабриках виробництво ниток практично повністю автоматизовано.
3
Сировина надходить на фабрики у вигляді спресованих кіп, які необхідно добре розпушити, цього домагаються за допомогою розпушувальних і тіпальних машин, в цих же машинах сировину очищається від сора.Разрихленное сировину поділяють на волокна на чисельних машинах, а потім розпрямляють на стрічкових машинах. При поділі сировини на волокна від нього можуть бути відокремлені дрібні волокна, це роблять у тому випадку, коли хочуть отримати нитки більш високої якості.
4
Тонкий шар волокон, що надходить з чесальной машини в стрічкову, перетворюється в останній в товсту стрічку, яка надходить в ровнічной машину, де витягується і вирівнюється. Виходить так звана рівниця, яка, нарешті, надходить в прядильную машину, де вона ще більше витягується і скручується. Прядильна машина не тільки витягує і скручує нитка, але і відразу намотує її на пакування - шпулі, котушки, бобіни тощо.
Зверніть увагу
Сорт ниток залежить від якості сировини і технології виробництва. Існують суворі ГОСТи, нормуючі характеристики, якими має володіти готова нитку.