Як вивести кажанів.

Присутність кажанів іноді може бути корисним, вони допомагають позбутися від комах, наприклад комарів. Проте в деяких випадках сусідство з ними буває нестерпним, особливо коли вони гніздяться в будинку. Щоб вивести кажанів, необхідно враховувати кілька факторів.
Вам знадобиться
  • Нафталін, аерозоль від кажанів.
Інструкція
1
Дуже важливо правильно підібрати час року, постарайтеся не турбувати кажанів в зимовий час. Холод і нестача їжі, швидше за все, приведуть до їх загибелі. Дізнайтеся, чи не містить колонія мишей дитинчат. Якщо це так, виведення дорослих особин може призвести до їх загибелі. Дочекайтеся закінчення періоду виходжування дитинчат, він триває близько п'яти-семи тижнів.
2
Визначте, де саме знаходиться гніздо колонії. Шукайте їх послід, він має розсипчасту структуру і блищить на сонці, часто знаходиться біля входів у гнізда. Намагайтеся не вдихати пари цього посліду, для людей з ослабленим імунітетом вони досить небезпечні і можуть викликати гістоплазмоз. Якщо знайти гніздо не вдається, простежте вночі, звідки кажани залишають своє житло. Отвори, через які вони вилітають, можуть мати дуже маленькі розміри, це можуть бути розбиті ділянки черепиці, місця виходу труб і проводки з будівлі, тріщини в стінах, стики мансардних дахів та стін і т.д.
3
Дізнавшись, де саме гніздяться кажани, виведіть їх звідти. Зробіть невеликий мішок зі шматка марлі і наповніть його нафталіном. Дочекайтеся, коли миші покинуть гніздо і повісьте мішок. Запах нафталіну буде відлякувати мишей. Кажани, як правило, часто повертаються в свої гнізда, тому цю процедуру необхідно буде виконати кілька разів.
4
Для виведення кажанів також можна скористатися спеціальним аерозолем. Розпорошите його в місці гніздування, коли мишей там не буде. Не намагайтеся ловити кажанів, зробити це дуже складно, крім того, це може призвести до укусів.
5
Позбувшись кажанів, подбайте про те, щоб вони більше не проникали у ваш будинок. Переконавшись, що мишей в будинку не залишилося, закладіть всі знайдені отвори ущільнювачами, щільним матеріалом або сіткою з дрібними отворами.