Причини появи болю в попереку.

Такий симптом, як біль в області попереку, не повинен залишатися без уваги. Таким чином організм сигналізує про те, що необхідно уважніше поставитися до себе і свого здоров'я. Поява болів в цій області може бути пов'язано з деякими захворюваннями внутрішніх органів, хребта або травмами.

Як дізнатися причину болю?

При виникненні болю в області попереку важливо якомога швидше звернутися до лікаря.
Тільки після проведення комплексного огляду та обстеження можна встановити точну причину цієї недуги.
Перед відвідуванням лікаря не варто приймати ніяких таблеток чи інших лікарських засобів, щоб не стерти клінічну картину основного захворювання. Крім того, на тлі прийому деяких лікарських або народних препаратів можуть змінюватися і лабораторні показники крові і сечі. На підставі результатів огляду, даних лабораторних та інструментальних методів обстеження встановлюється наявність певного захворювання, одним із симптомів якого є біль в попереку.

Хвороби хребта

Одна з основних причин появи даного симптому - запальні або дегенеративні процеси в попереково-крижовому відділі хребта.
Особливістю болю в цих випадках є її посилення при фізичної активності та відсутність при повному спокої.
Нерідко біль віддає в ногу, на передню черевну стінку і в вишележащіе відділи хребетного стовпа. Діагностика включає в себе широкий спектр інструментальних методів обстеження спини, починаючи від рентгенографії і закінчуючи комп'ютерною томографією позвоночніка.Леченіе засноване на призначенні протизапальних, знеболюючих препаратів, хондропротекторів, а в тяжких випадках - гормональних засобів. Травми хребта супроводжуються досить різкими больовими відчуттями в ділянці нирок. При защемленні корінців спинномозкових нервів додатково присутні відчуття повзання мурашок, оніміння, відчуття печіння в ногах. В таких випадках боротьба з больовим синдромом ведеться досить тривалий час.

Хвороби нирок

Після хвороб хребта, патологія сечовидільної системи є найбільш поширеною причиною появи болів у попереку. Біль виникає при наявності однієї з умов: коли є перерозтягнення капсули нирки або при травмуванні нирки і сечоводу зсередини. Такі патологічні зміни можуть виникати при сечокам'яній хворобі, пієлонефриті, гідронефротіческую змінах нирок, при пухлинах або травмах.Діагностіровать початкову причину болю в поперековій області при патології нирок допомагають лабораторні дослідження крові і сечі, ультразвукова і комп'ютерна діагностики. Лікування призначається залежно від наявності тієї чи іншої патології, ступеня порушення функції нирок та індивідуальних особливостей організму.

Інші причини болю

Деякі хвороби внутрішніх органів також протікають з появою болю в ділянці нирок. Міома матки досить часто супроводжується тянущими, тупими, ниючими болями в попереку і в області крижів. Спастичний коліт характеризується болями оперізуючого характеру, пріступообразним, хвильовим плином. Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки, особливо при локалізації виразки на задній стінці цибулини, в деяких випадках проявляється болями в області попереку.